První Lokál byl jako pobočka sítě Ambiente otevřen v Dlouhé ulici v roce 2009. Cílem této restaurace bylo ukázat tradiční českou hospodskou kulturu v trochu lepším světle. Soustředili se na kvalitu piva, k němuž vám nabídnou oblíbené hospodské speciality, ovšem v mnohem lepší kvalitě. Nejinak je tomu i v kunratickém Lokále U Zavadilů.

Jako ve venkovské hospodě
Lokál U Zavadilů byl jako třetí Lokál v pořadí otevřen v Kunraticích v roce 2013. Najdete jej nedaleko kruhového objezdu neboli náměstí Prezidenta Masaryka v Kunraticích. I Lokál U Zavadilů si udržuje image pravé české pivnice ze starých časů, stejně jako ostatní Lokály.

V dřevěném obložení jsou vyryté nápisy „jako do štamgastů“, válečková výmalba připomíná venkovský hostinec ze starých časů a k posezení slouží židle „tonetky“, které prý podle architekta Václava Červenky, jenž navrhl podobu Lokálů, přežijí každou hospodskou rvačku. Lokál U Zavadilů ostatně není žádnou novou restaurací, navazuje na tradici hostince, který byl v domě již od počátku 20. století. Založil jej jistý pan Zavadil a jeho vnučka dodnes do restaurace chodí na oběd.

Poctivé a domácí
Restaurace Lokál je určena milovníkům české kuchyně. Pokud si potrpíte na neobvyklá a nóbl jídla a různé delikatesy, Lokál pro vás ideální nebude. Jestliže ale hledáte kuchyni jako od babičky, jste na správném místě. Přestože Lokál nabízí typické hospodské speciality, vaří je opravdu poctivě, podomácku a z kvalitních čerstvých surovin od lokálních dodavatelů. Nenajdete tu žádná dochucovadla ani polotovary, které v mnoha hospodách používají, aby ušetřili čas i peníze.

Knedlíky i nudle do polévky jsou domácí, a vše se připravuje na másle nebo na sádle. Předností Lokálu také je, že svou nabídku obměňuje. Každý den tu tedy můžete ochutnat něco jiného. Jídlo ovšem nikdy nedojde. Jestliže se něco vyprodá, kuchař uvaří jinou „hotovku“. A když vám něco opravdu zachutná, můžete si klidně zdarma přidat knedlíček nebo omáčku. O hladu nebudou ani hosté, kteří dorazí před „zavíračkou“. Stále jsou připraveny malé dobroty k pivu, které si můžete objednat kdykoliv.

K dobrému jídlu samozřejmě patří i dobré pivo. V Lokále nabízejí to nejlepší, a sice ležák Pilsner Urquell. Pivo se čepuje z tanku, a trubky jsou co nejkratší, aby bylo pivo čerstvé. O kvalitu čepovaného piva dbá v Lokálech mistr světa v čepování piva Lukáš Svoboda, od něhož se můžete naučit čepovat pivo na jeho kurzu v Lokále U Bílé kuželky. A pokud byste se stali U Zavadilů štamgastem, můžete si vysloužit stálé místo u stolu a dokonce i vlastní půllitr, do něhož vám výčepní „natočí“ pivo.

Nejlepší smažák v Praze?
Vyhlášeným jídlem všech Lokálů je jejich smažený sýr. Jde o eidam vyzrálý šest týdnů, smažený na přepuštěném másle. Podávají ho s vlastní tatarskou omáčkou, je krásně dozlatova osmažený, a můžete si k němu objednat vařené nebo šťouchané brambory.

O „smažáku“ v Lokále se plným právem říká, že je nejlepší v Praze, i další jídla ovšem stojí za to. Mezi poledními specialitami najdete třeba gulášek, hovězí maso s koprovou či rajskou omáčkou, řízek, bramborové knedlíky plněné uzeným masem nebo pečené kuřecí stehno. Jídla jsou podávaná rovnou s přílohou a často je k hlavním jídlům i kompot.

Výborné bylo ale i vepřové maso dušené v mrkvi, které mi připomnělo dětství, nebo plněný paprikový lusk jako od babičky. Jako milovník dršťkové jsem tuto polévku nemohla vynechat a byla vynikající.

Z klasické hospodské nabídky nesmí chybět nakládaný hermelín, tlačenka s cibulí, pivní sýr nebo úžasný talián s křenem a hořčicí. Máte-li chuť na něco zdravějšího, dejte si k jídlu klasický okurkový salát nebo rajčatový s cibulkou. Milovníci sladkého pak nesmí vynechat „hvězdu Ambiente“ větrník nebo rakvičku s poctivou domácí šlehačkou.

TIP: Dostanete-li se do Kunratic 25. 11., stavte se U Zavadilů na tradiční české zabijačce. Typické zabijačkové speciality, jako jsou jitrnice, jelítka, zabijačková polévka nebo ovar se tu budou připravovat přímo před zraky hostů.

PÁR SLOV SE ŠÉFKUCHAŘEM MICHALEM MRÁZEM

Jak jste se dostal k práci pro Lokál?
Po několika odpracovaných letech v Ambiente na pozici zástupce šéfkuchaře mi ji nabídl kamarád Marek Janouch.

V čem spatřujete výjimečnost této restaurace?
Výjimečnost vidím v rodinné atmosféře, která panuje mezi zaměstnanci. Dále ve velké a krásné zahrádce, na které mám možnost uplatnit své zkušenosti s grilováním.

Dáváte přednost české kuchyni a jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?
V české kuchyni mám moc rád smetanové omáčky, ale rád si zajdu i na kvalitní italskou pastu. Mé nejoblíbenější jídlo je zajíc na smetaně od mého tatínka.

MENU
Restaurace nemá stálý jídelní lístek. Nabízí polední a večerní menu a mají i speciální noční nabídku, která platí od 21:45. K dispozici je i dětské menu, z něhož si můžete objednat třeba rizoto, menší porci smaženého sýra nebo kolínka s kakaem či s mákem.

Ceny: Dršťková polévka 45 Kč, talián s křenem a hořčicí nebo přeštická klobása 89 Kč, smažený sýr s tatarskou omáčkou 165 Kč bez přílohy, řízek z krkovičky smažený na sádle 169 Kč, větrník 59 Kč.
Kontakt: Lokál U Zavadilů, K Verneráku 70/1, Praha 4, www.lokal-uzavadilu.ambi.cz

AKCE

Štrúdly ze Žižkova
Máte rádi tradiční tažený štrúdl a jeho příprava se vám zdá náročná? Pravý domácí závin můžete koupit na pražském Žižkově. V obyčejném paneláku se již od roku 1993 ukrývá pekárna a prodejna vyhlášeného štrúdlu. Ten je denně čerstvý, obsahuje více než 60 % náplně a ochutnat je můžete v několika variantách – jablečný, makový, tvarohový, na podzim švestkový a ke konci roku vánoční. Více na www.strudl-zizkov.cz.

Sladká sobota
Prožijete ji, pokud se 11. 11. stavíte na Prague Cake Festivalu. Již třetí ročník akce proběhne v hotelu Pyramida na Praze 6. Jak již název napovídá, festival je věnovaný koláčům a dortům, ale také muffinům, cupcakům, makronkám a dalším dezertům a zákuskům. Součástí vstupenky je pět degustačních porcí, za speciální festivalové ceny ale můžete od vystavovatelů ochutnat sladkosti navíc. Od profesionálů se také díky workshopům naučíte spoustu věcí, třeba zdobení dortů. Nebudou chybět ani soutěže a program pro děti. Více na www.praguecakefestival.cz.

Prahou poteče whisky
Nebude to tedy celou Prahou, ale jen Novoměstskou radnicí v Praze, milovníci tohoto destilátu z obilnin ale jistě budou spokojeni. Na akci nazvané Whisky Life! Prague, která se uskuteční 3.-4. 11. totiž budou moci ochutnávat 150 různých druhů whisky, připraveny jsou i řízené degustace a rovněž bohatý doprovodný program. Těšit se můžete i na živou hudbu, skotské dudáky, výborné jídla a doutníky. Info na www.whiskylifeprague.cz.

Pikantní festival
Máte rádi pálivé a bez chilli papriček si nedokážete představit žádné jídlo? Pak je pro vás přímo ideální akcí Chilli Festival v Edenu. Proběhne v sobotu 4. 11. a dozvíte se na něm spoustu zajímavostí o pálivých papričkách a příznivém vlivu kapsaicinu na lidské zdraví. Ochutnáte různé pokrmy s nimi a naučíte se zajímavé recepty. Pro odvážné jsou také připraveny degustace a soutěže v pojídání chilli. Podrobnosti na www.nceden.cz.

Připravil: David Nesnídal, autorka textu: Hana Malénková