V Moravskoslezském kraji se do něj zapojí letos sedm restaurací. Milovníci dobrého jídla budou moci ochutnat například srnčí hřbet s pastiňákem, brambůrky a zeleninou – na snímku ze Zaječského vinného sklepa.

Hotelová restaurace Buena Vista v Best Western Hotelu Vista v Ostravě-Zábřehu, hotelová restaurace Winestone v Mercure Ostrava Center v Moravské Ostravě, Miura Hotel na Čeladné, hotelová restaurace Bamboo v Quality Hotelu Ostrava City v Moravské Ostravě, U Sestřiček na Čeladné, U Tiskárny v Opavě a Zaječský vinný sklep v Ostravě-Mariánských Horách. To je sedmička z oslovených podniků v našem regionu, které přijaly „výzvu“ Pavla Maurera, zakladatele festivalu, a připojí se oblíbené gastronomické akci.

Prezentace 10. ročníku Grand Restaurant Festivalu

Restaurace napříč republikou budou mít za úkol připravit pro lidi pokrmy ovlivněné rokem 2020. „Pro naši generaci byl rok 2020 vždy tím pověstným rokem sci-fi a vzdálené budoucnosti, který však nyní nastal, tak si pojďme říct, co jsou jídla dneška,“ řekl Deníku Pavel Maurer, který razí heslo ochutnat jídla vysoké gastronomie za přijatelnou cenu.

Uvedené restaurace budou mít za úkol připravit tříchodové menu s předkrmem. Například Zaječský vinný sklep v ostravských Mariánských Horách včera představil svůj „hattrick“ – capuccino z čerstvých praváků, srnčí hřbet s pastiňákem, brambůrky a zeleninou a také jablečný štrůdl „naruby“ s karamelovou zmrzlinou a skořicovým krémem.

Letošní ročník se bude konat od 15. ledna do 29. února. Degustační menu je možné zakoupit na webu grandrestaurantfestival.cz, a to buďto základní (za 300 korun), dvouchodové (za 600 korun) nebo tříchodové (za 700 korun). Minulý rok se v Moravskoslezském kraji prodalo 1927 degustačních menu, nejvíce – 443 – v ostravské hotelové restauraci Buena Vista.