Vyzývá své zákazníky, aby jí návody na tradiční pochoutky posílali, s tím, že sto nejlepších bude zveřejněno v nové kuchařské knize, vydané k říjnovému výročí stému výročí vzniku Československa. Tváří akce se stala herečka Jaroslava Obermaierová.

„Touto cestou chceme oživit možná už zapomenuté recepty z naší historie a společně s zákazníky oslavit stoleté výročí založení společnéhos tátu Čechů a Slováků,“ uvedl pro tisk Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.

Na příslušnou internetovou stránku mohou zájemci snadno vložit oblíbený rodinný recept, společně s dokumentární fotografií a příběhem, který se  k jídlu váže. Soutěž probíhá do konce srpna. Každý týden budou oceněni Autoři tří receptů s nejvyšší podporou čtenářů získají každý týden poukázky na nákup v prodejnách sítě Tesco.

Tváří kampaně se stala oblíbená herečka a nadšená kuchařka Jaroslava Obermaierová, která při slavnostním zahájení řekla. „Vařím ráda, nejraději omáčky, tato práce mě opravdu baví. Nikdy mi však nepřirostla k srdci jídla, na která potřebuji spoustu přísad. Jednak je doma ani nemám a jednak - než bych je sehnala - by mě chuť na vaření přešla. Vařím tak, jak mě kdysi doma naučili, ale snažím se jídla trochu odlehčit,“ popsala herečka vlastní vztah k vaření. A přidala ještě jednu kulinářskou vzpomínku z dětství: „Když jsem byla malá, moc masa se nejedlo. Bylo málo peněz i masa samotného.
A tenkrát nám babička připravovala škubánky polévané horkými povidly. Pro lepší chuť do nich přidávala i trošku rumu. Skutečná pochoutka , zkuste ji.“

Sto nejlepších receptů, které se nakonec objeví ve sbírce, určí odborná porota.

Více o soutěži na adrese ZDE