Přestože se v létě pečení a vaření vyhýbáme zuby nehty – nikdo se ostatně nechce potit nad horkou párou z hrnců a trouby – právě ovocné koláče k letním dnům patří stejně jako vychlazené pivo nebo grilovaná krkovice. Pokud nestihnete ovoce sníst v čerstvé podobě, upečte z něj koláč nebo bublaninu.

Ze zbylých kousků si můžete připravit i zásobu vitaminů na zimu. Stačí je povařit s cukrem na marmeládu, zavařit do kompotu, zmrazit v celku nebo do sladké dřeně. Málokdo ví, že švestky, třešně, ale třeba i mirabelky můžete odvézt do nejbližší palírny a nechat si připravit prvotřídní pálenku.

Slivovice je lék

Pálenka má v české, slezské a zejména moravské kultuře dlouhou tradici. Dříve hrála velkou roli v domácím léčbě coby tinktura, která má pozitivní účinky na nachlazení, chřipku, bolesti břicha či zubů a záněty uší. Dnes ji lidé ze zdravotních důvodů užívají už jen v zahraničí, hlavně v afrických, asijských a blízkovýchodních zemích, a to jako pojistku proti problémům se zažíváním.

Pálenka v naší kultuře symbolizuje také výjimečný moment, svatbu, narozeninovou oslavu nebo oznámení důležité životní události, na kterou si s blízkými připíjíme. A jak je známo, domácí výrobě se kupované produkty zdaleka nevyrovnají. Pokud máte na zahradě ovocné stromy nebo keře, místo bedýnek shnilého ovoce můžete mít za pár dní v lednici vynikající domácí pálenku.

Jak na to? Sesbírejte ovoce, než začne hnít, očistěte ho a zbavte pecek (některé palírny to vyžadují). Porozhlídněte se v okolí vašeho bydliště po nejbližší palírně, která se věnuje pěstitelskému pálení, a ověřte si, jaké ovoce a v jakém množství či stavu jej přijímá.

Jeden litr ikonického moku vás vyjde zhruba na 160 až 180 korun podle regionu, přičemž pálenku vám většina palíren vyrobí nejen z meruněk či švestek, ale také z višní, třešní, jablek, mirabelek, hroznového vína nebo jeřabin.

V jižních Čechách se pěstitelskému pálení věnuje například Zámecký ovocný lihovar v Blatné, na Moravě třeba Palírna Samotišky u Olomouce, ve středních Čechách vám slivovici vypálí v Palírně Radlík v Jílovém u Prahy. Na zdraví!

Mandlový koláč s meruňkamiNa 1 koláč, 1 hodina a 30 minut

Suroviny na těsto: 225 g hladké mouky, 100 g másla, 50 g krystalového cukru, 1 vejce

Suroviny na náplň: 175 g másla, 175 g krystalového cukru, 4 vejce, 175 g mletých mandlí, 1 lžička mandlového extraktu, 200 g meruňkové marmelády

Suroviny k dozdobení: 8 meruněk, 4 lžíce meruňkové marmelády, 15 g mandlových plátků

Postup: Troubu předehřejte na 180 stupňů. Z mouky a másla ve větší míse vypracuje drobenku. Přidejte cukr, vejce a lžíci studené vody. Promíchejte a hněťte, dokud nevytvoříte tuhé těsto. Zabalte jej do fólie a dejte odležet do lednice na 20 minut.

Na posypaném válu vyválejte kruhový plát o čtyři centimetry větší, než je forma na koláč (měla by mít průměr 20–23 cm). Na několika místech ho propíchejte vidličkou, přeneste do koláčové formy a upevněte. Dno vyložte kolečkem pečicího papíru a suchými fazolemi a dejte předpéct na 15 minut. Opatrně sejměte papír s fazolemi a vraťte do trouby na dalších 10–12 minut.

Na náplň utřete máslo s cukrem do krémové konzistence. Přidejte vejce, mleté mandle a extrakt a promíchejte. Předpečený koláč pomažte tenkou vrstvou marmelády a na ni vlijte mandlovou náplň. Dejte péct na 30–40 minut, pak dejte stranou. Než koláč vystydne, rozpulte meruňky, zbavte je pecek a dejte je vařit do vroucí vody, dokud nezměknou. Nechte zchladit a pak jimi dozdobte koláč. Navrch dejte ještě pár kapek marmelády a plátky mandlí.

Švestkový kramblPro 6 osob, 1 hodina, bez lepku

Suroviny na těsto: 210 g bezlepkové mouky, 50 g ovesných vloček, 110 g světlého třtinového cukru, 70 g krystalového cukru, 1 lžíce mleté skořice, 1/2 lžičky mletého muškátového oříšku, 1/4 lžičky soli, 170 g másla

Suroviny na náplň: 12 velkých švestek, 2 lžíce tapiokového škrobu, 1 lžička mleté skořice, 75 g světlého třtinového cukru, 40 g lískových oříšků, zakysaná smetana nebo vanilková zmrzlina k podávání

Postup: Troubu předehřejte na 175 stupňů. Ve střední míse smíchejte bezlepkovou mouku s vločkami, cukry, skořicí, muškátovým oříškem a solí. Přidejte na kostičky nakrájené změklé máslo a vypracujte drobenku. Dejte chladit na deset minut do lednice. Mezitím si připravte náplň. Švestky zbavte pecek a nakrájejte je na kostky.

Vložte je do větší mísy a přidejte zbylé přísady na náplň včetně oříšků, které jste předem nasekali nahrubo. Směs přendejte do menšího pekáčku nebo koláčové formy, uhlaďte a navrch poklaďte drobenkou. Překryjte alobalem a dejte péct na 25 minut. Poté sundejte alobal a pečte ještě 20 minut. Podávejte se zmrzlinou nebo zakysanou smetanou.

Galetka s nektarinkami a borůvkamiNa 1 koláč, 1 hodina + chlazení

Suroviny: 500 g nektarinek, 100 g borůvek, 200 g hladké mouky + na posypání, 2 lžičky mleté skořice, 140 g másla, 85 g třtinového cukru + na posypání, 1 vejce, 1 lžíce kukuřičného škrobu, 1 lžíce nesolených pistácií, 1 lžíce mletého kardamomu

Postup: Troubu předehřejte na 200 stupňů. V míse smíchejte mouku se skořicí, přidejte nakrájené studené máslo a cukr, ze kterého jste předem odsypali dvě lžíce, a vypracujte drobenku. Pak vmíchejte žloutek se lžící vody a hněťte, dokud nezískáte tuhé těsto. Zabalte jej do fólie a dejte odležet na 30 minut do lednice.

Mezitím rozpulte nektarinky, zbavte je pecek a nakrájejte na plátky. Vložte je spolu s borůvkami a zbylým cukrem do mísy, přidejte kardamom a pokrájené pistácie. Na pečicím papíře z těsta vyválejte placku o průměru 30 cm, přesuňte ji na plech a uprostřed si vyznačte kruh.

Na dno nasypejte kukuřičný škrob, poklaďte jej ovocem a volné okraje těsta přehněte přes nektarinky tak, aby střed zůstal nezakrytý. Bílkem potřete okraje a celou galetku jemně posypejte třtinovým cukrem. Pečte 30–35 minut.

Malinový mřížkovaný koláč s tymiánemNa 1 koláč, 1 hodina + kynutí

Suroviny na těsto: 500 g hladké mouky, 20 g čerstvého droždí, 60 g krupicového cukru, 125–150 ml teplého mléka, 60 g másla, 2 vejce

Suroviny na náplň: 400 g malin, 370 ml mléka, 1 sáček vanilkového pudinku, 140 g krupicového cukru, 250 g polotučného tvarohu, 5 větviček čerstvého tymiánu

Postup: Nejprve si připravte těsto. Do mouky udělejte důlek, vlijte trochu mléka, přidejte lžíci cukru a rozdrobené droždí. Promíchejte a nechte vzejít kvásek, potrvá to asi 15 minut. Poté jej spojte se zbytkem mléka a cukru, vejci a máslem a vypracujte měkké, nelepivé těsto. Dejte stranou na teplé místo na hodinu kynout.

Troubu předehřejte na 200 stupňů. Těsto rozválejte na kruh o průměru cca 30 cm a přeneste jej na plech vyložený pečicím papírem. Zbylé těsto znovu rozválejte a nakrájejte z něj dlouhé proužky.

Z mléka, cukru a pudinkového prášku připravte pudink podle návodu na obalu. Odstavte, vmíchejte tvaroh, snítky tymiánu a směsí potřete koláč. Navrch dejte ovoce, zbylý cukr a v poslední řadě připravenou mřížku. Pečte asi 30 minut.