Na internetu kupodivu najdete receptů na špagety s populární čokoládovou pomazánkou povícero, podle některých jde dokonce o oblíbenou pochoutku řady amerických dětí. Já jsem pro degustaci zvolil „vytuněnou“ recepturu s drcenými vlašskými ořechy a kokosovými hoblinami.

Na jednu porci potřebujeme:

  • 50 gramů špaget
  • 3 lžíce Nutelly
  • 3 lžíce drcených vlašských ořechů
  • 1 lžíci kokosových hoblinek

Pokud umíte hodit na pár minut špagety do vařící vody, zvládnete si připravit i tyhle špagety na sladko. Pojďme už konečně ochutnat a hodnotit!

Hasselback
Bramborovou harmoniku vymysleli Švédové. Upečte si ji

Vzhled:
Nepříliš lákavý, špagety pokrývá mastná emulze lehce žumpózního zbarvení. Dojem vylepšuje kokosová přízdoba.

Vůně:
Čichové receptory plně zaměstnává kokos. Cítit je i nasládlost horké čokolády.

Chuť:
Očekávaný přímý útok sladké italské pomazánky. Její jemné lískooříškové tóny jsou sympaticky podporovány drcenými vlašskými ořechy. Kokos ustupuje do pozadí. V textuře nekompromisně vystupuje těstovina připravená „al dente“.

Finiš:
Střední doznívání. Z dálky na nás mává cukrová homole posypaná oříšky.

Nocciola Tonda Gentile Trilobata - to jsou nejlepší lískové oříšky na světě
Lískové oříšky z Piemontu? Skvělé do risota i nugátového krému

Celkový dojem: První díl našeho seriálu a hned velké překvapení. Jíst se to rozhodně dá. Fanoušci čokoládových pomazánek se po spořádání pokrmu možná budou i spokojeně hladit po bříšku. Klidně to vyzkoušejte, jen buďte opatrní s velikostí porce. Studené špagety na dojídání nejsou fajn. A pokud jste ten typ strávníka, který se rychle přesladí, mohou být poslední sousta už spíše otravná.

Hodnocení:
7/10

Redaktor na internetu vyhledává podivně znějící recepty na jídla, která by nikdy nesnědl… A pak je sní a zhodnotí. Přehlídka blafů, hnusů, zkrátka divnojídel. Skončí degustace vždy očekávaným propadákem, nebo přece jen některé pokrmy příjemně překvapí?