Skořicové bábovičky

Budeme potřebovat:

Na těsto:

150 g změklého másla
190 g cukru krupice
4 vejce
100 ml mléka
280 g polohrubé mouky
špetka soli
půl prášku do pečiva
vrchovatá lžička skořice
1 malé jablko (lze vynechat, ale je to s ním lepší)

Na náplň:

300 ml mléka
1 čokoládový pudink
2 lžíce cukru

Rychlá buchta
Rychlá buchta na plech: vynikající recept, na který stačí jedna miska

Postup:

Nejprve si v nepřilnavém rendlíku připravíme čokoládový pudink podle návoduna obalu, avšak se sníženým množstvím mléka. Poté přitiskneme potravinářskou fólii na povrch, aby se neudělal škraloup a necháme vychladit.

Formu na muffiny vymažeme máslem a vysypeme kokosem nebo polohrubou moukou. Zapneme troubu na 170 °C a připravíme těsto. Oddělíme žloutky od bílků a bílky vyšleháme se špetkou soli do tuha. V jiné misce vyšleháme žloutky s cukrem do pěny, přidáme změklé máslo, mléko, opět zašleháme a poté postupně zašleháme i mouku smíchanou s kypřícím práškem a skořicí. Nakonec vmíchejte nastrouhané oloupané jablko, můžete vynechat, ale výsledek je s ním chutnější. Po částech vmícháme stěrkou i ušlehaný sníh.

Tvarohové koblihy
Rychlé tvarohové koblížky bez kynutí: recept je jednoduchý a výsledek skvostný

Do dolíků v plechu dáme vždy trochu těsta, lžičku vychladlého pudinku a opět zaděláme těstem tak, ať jsou dolíky zaplněny tak do tří čtvrtin.

Pečeme ve vyhřáté troubě na 170 °C dozlatova, cca 15 minut. Otestujeme propečenost špejlí, ale nenecháváme v troubě zbytečně dlouho, aby nebylo těsto vysušené. Necháme 5 minut ve formě na sporáku, poté vyklopíme a necháme vychladnout na mřížce. Můžeme lehce pocukrovat či jinak ozdobit a podáváme.

Markéta Chovancová je nadšenou tvůrkyní fantastických moučníků i slaných pokrmů. O své umění se s Vámi pravidelně dělí v našem seriálu. Markétiny recepty můžete sledovat také na Instagramu a Facebooku.