Na rozdíl od jiných (i světových) soutěží nestačí jen výborná kvalita vína. Posuzuje se celý proces výroby a prodeje: tedy postupy ve vinohradech, technologie, marketing, design a samozřejmě i úspěchy v domácích a zahraničních soutěžích. „Vinařství musí být prvotřídní celkově. Musí mít vynikající vína, být špičkové při práci ve sklepě i vinohradu, musí se podílet na vinařství jako oboru a posouvat jej vpřed a v neposlední řadě musí profesionálně působit také navenek, na zákazníky,“ popisuje Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR, který je organizátorem soutěže.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje. Vedle hlavních cen se udělují i některá oborová ocenění. Hlavním mediální partnerem je regionální Deník.

Víno J. Stávek

Kategorie malá vinařství (produkce do 50 000 l/rok)

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Víno J. Stávek je rodinným vinařstvím sídlícím ve vinařské obci Němčičky, v prostorách poutavého rustikálního Vinařského dvora, statku postaveného v roce 1898 pradědem Ing. Jana Stávka, Ph.D. Ten dnes udává směr a styl tomuto vinařství a zároveň působí jako lektor na Vinařské akademii ve Valticích, v Národním vinařském centru a také na České zemědělské univerzitě v Praze. Je také autorem několika knih o víně a soudním znalcem. Zároveň je držitelem senzorických zkoušek, a zasedá tedy na mezinárodních soutěžích za Českou republiku. Technologická hala, kde vinařství vyrábí svá vína, se nachází v nově zbudovaných moderních prostorách, které vyhovují přísným hygienickým normám.

Pracovníci vinařství se starají o tři viniční tratě v Němčičkách, ve kterých zrají jejich hrozny. Jsou to viniční trať Bočky, která je nejlepší viniční tratí v Němčičkách, dále pak viniční trať Novosady a Růžený. Ochutnat zde můžete zajímavá rodinná cuvée nebo rozličná rosé vína, za které vinařství sklízí četné úspěchy na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Skutečnou specialitou jsou pak fortifikovaná vína. Jedná se o likérová vína vyráběná technologií portských vín. Této technologii se říká fortifikace a během ní se do kvasícího hroznového moštu přidává vinný destilát. Víno J. Stávek je současné úřadující nejlepší malé vinařství České republiky.

www.jstavek.cz

Jakub Šamšula vinařství

Kategorie malá vinařství (produkce do 50 000 l/rok)

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Jakub Šamšula je moderní a dynamický vinař z Čejkovic. Specializuje se na výrobu limitovaných partií přívlastkových vín, převážně z bílých odrůd, pocházejících z redukovaných sklizní hroznů. Celou svou produkci vinařství lahvuje. Charakteristikou tohoto mladého rodinného vinařství je, že vyrábí úzký sortiment vín, což se trochu vymyká moravským zvyklostem. Šest bílých odrůd, dvě červené, pár lahví sektu. Hlavní důraz je zde kladen na přípravu suchých vín, jež vynikají jemností a čistotou chutě.

Jakub Šamšula s manželkou, tedy nejdůležitější lidé vinařství, vnímají vinařský obor jako poslání, ale také jako každodenní výzvu, věnují se mu tak s plným nasazením a jen ty nejlepší hrozny, které příroda dovolí sklidit, přetvářejí ve víno. Věří, že s ním se zákazníkům dostává do rukou ztělesněná práce ve vinici a sklepě. A vy si tak můžete vychutnat vzácný okamžik souznění s vinařem, vinicí a vinařskou tradicí Čejkovic. Majitel vinařství Jakub Šamšula se věnuje vínu od prahu dospělosti, kdy převzal rodinný sklep. Je absolventem vinařské školy a mnoha odborných kurzů, čerpal zkušenosti při zahraničních cestách a je členem několika profesních institucí.

www.samsula.cz

Vinařství Škrobák

Kategorie malá vinařství (produkce do 50 000 l/rok)

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Rodina Škrobákových je již po generace pevně spojena s obcí Čejkovice a s pěstováním révy vinné. Nikoho tedy nepřekvapí, že si zde zřídila i vlastní vinařství, ve kterém se angažují rodiče, syn Martin s manželkou Ladislavou a syn Stanislav. V roce 2013 společně vybudovali nové moderní prezentační prostory ve vinařství a pokračují v záměru dokončit vinařský komplex, který uspokojí každého návštěvníka. V současné době je vinařství vyhledávanou lokalitou pro zážitkové degustace, rodinné oslavy, svatby a firemní meetingy. Disponuje vyhlášenou vlastní kuchyní, zaměřenou na domácí a regionální gastronomii.

Vinařství rodiny Škrobákových kombinuje tradiční i moderní postupy. Již od počátku vsadili na vlastní vinice, což považují za základ pro dokonalé víno. Dnes tedy obhospodařují 11 hektarů vinic a neustále se snaží vinice rozšiřovat. Zároveň si uvědomují důležitost ochrany životního prostředí, a proto se vše snaží dělat ekologicky. Hlavní myšlenkou vinařství je, že zážitek z vína je dokonalý, pokud se vnímá v širším kontextu. Víno chutná nejlépe tam, kde se zrodilo a toto prostředí musí zážitek ještě zesílit. Proto dnes vinařství velmi dbá na moderní architekturu a snoubení vína s jídlem. Předností vinařství jsou především bílá vína, ale vyrábějí i červená a to zejména Pinot Noir. Všechna tato vína odrážejí čejkovický terroir. Specializují se také na vína slámová a ledová a podílí se na výrobě sektu tří čejkovických vinařství 3-SEKT.

vinoskrobak.cz