Je pro lidi, kteří vědí, že jídlo je jedna z nejdůležitějších věcí v životě a chtějí si uvařit kvalitně, rychle a bez stresu,“ vysvětluje Zdeněk Pohlreich. „Nedávno jsem přinesl jeden výtisk našemu mladýmu do nového bytu a uvědomil jsem si, jak výborná je to kniha právě pro mladé domácnosti. Dovezená pizza už jim leze krkem, navíc mají tak trochu ,loktem do kapsy‘. V Super jednoduše najdou snadné a zábavné vaření za pár kaček z dostupných surovin. Shodou nešťastných okolností je to skvělá kuchařka i do těchto podivných časů,“ dodává autor.

A co on sám má nejraději? Rozhodně prý italskou kuchyni: „Jakákoliv rychlá kvalitní pasta s obyčejnou omáčkou je pro mě vždycky potěšením. Ale abych byl konkretní, jedním z mých favoritů jsou těstoviny linguine s citronovou omáčkou, bazalkou a parmazánem. Čím jsem starší, tím mám k těmto jednoduchým jídlům blíž.“ V jídle naopak nesnáší jakékoli psychedelické výstřelky typu hmyz, hadí srdce v kořalce nebo recepty typu „nasypat, protřepat a vypít“.

„Perverznosti mě nezajímají“

„Myslím, že nás to lidsky degraduje, přestože je to zdánlivě snadné řešení. Mám rád jídlo v jeho přirozené podobě, perverznosti mě nezajímají,“ říká Pohlreich a zároveň upozorňuje, že existuje spousta zemí, kde se lidé nemají ani zdaleka tak dobře jako my, ale na dobré jídlo si přitom nedají sáhnout. „Myslím, že bychom se na tuhle cestu měli vydat také a nehledat pořád tu naši specifickou, o které dobře víme, že funguje jen občas a náhodou.“

O vaření pak Zdeněk Pohlreich tvrdí, že je to jedna „z nejzábavnějších činností, kterou lze provozovat oblečený“. A je podle něj úplně jedno, jestli vaří ženská, nebo chlap. „Je zapotřebí si vaření zamilovat, najít si k němu cestu, tak jako jsme si ji našel já. Přestaňte myslet na rady dietologů, nekoukejte na fotky vyhladovělých modelek, vařte rozumně a s nasazením,“ uzavírá.