Hasiči Deník
24.2.2014

Hasiči likvidovali mastnou skvrnu na Labi v Děčíně

Děčín - Více než desetimetrovou mastnou skvrnu na Labi v Děčíně likvidovali v pondělí ráno hasiči. Níže po proudu řeky postavili norné stěny. Informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

4.2.2014

Z parku ve Šlapánicích zmizelo patnáct mohutných dubů

Šlapánice – O tom, že drzost zlodějů nezná často mezí, nikdo už ani v nejmenším nepochybuje. Ale že nenechavci dokáží odcizit i mohutné letité stromy u cesty nastojato, nad tím zůstává rozum stát. Kladenský deník přináší případ krádeže 15 stromů ze Šlapánic.

4.2.2014

Soutěž mládeže v Březnici vyhrála družstva z Počepic, Kosovy Hory a Rožmitálu

Březnice – V Kulturním domě v Březnici se uskutečnil 2. ročník zimní soutěže družstev mladých hasičů. Závody uspořádali členové kolektivu mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů Březnice pod vedením starosty sboru Petra Vršeckého a vedoucího mládeže Svatopluka Koňase. Sobotních závodů se zúčastnila družstva z celkem deseti sborů z celého okresu Příbram. Ceny pro nejlepší předávali hejtman Středočeského kraje Josef Řihák a místostarosta Březnice Petr Procházka. Soutěž obsahovala: uzlovou štafetu, určování technických prostředků, hasicí přístroje, test paměti, hadicové kolo, topografické značky, zdravotní přípravu a štafetu jednic.

3.2.2014

Lidé museli v noci opustit své domovy, unikal plyn

Brandov – Začalo to obyčejným vysypáním popela. A mohlo to skončit tragédií, která by postihla několik rodin.

30.1.2014

Hasiči nacvičovali záchranu na ledě Rozkoše

Rozkoš /FOTOGALERIE/ - Na situace, kdy se například nepozorný bruslař proboří a spadne do ledové vody a je zapotřebí ho zachránit, se v těchto dnech cvičili hasiči. Záchranu v ledové vodě nacvičovali profesionální hasiči z požární stanice v Náchodě na Rozkoši u hráze nedaleko obce Nahořany. Zkoušeli různé techniky, jak nejlépe vyprostit postiženého z ledové vody, navíc když je třeba obklopen nestabilním ledem.

28.1.2014

Hasiči ze Zdaboře dostali nový vůz, nahradí starou Avii

Příbram – Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák během uplynulého víkendu navštívil další dvě výroční valné hromady sborů dobrovolných hasičů (SDH). Už v pátek večer se zúčastnil jednání v Příbrami – Zdaboři, o den později zavítal na bilanční setkání hasičů do Bezděkova pod Třemšínem na Příbramsku. „Zúčastňuji se výročních valných hromad, abych hasičům osobně poděkoval za jejich činnost, kterou dělají ve prospěch svých spoluobčanů. Zejména hasičům děkuji za obětavou pomoc při povodních vloni v červnu," řekl hejtman Josef Řihák.

24.1.2014

Siréna v loňské roce svolala hasiče téměř sedmdesátkrát

Příbram – Dobrovolní hasiči z Březových Hor měli v loňském roce poměrně dost zásahů. Siréna, kterou využívají jako jeden z prostředků svolávání k výjezdu, se rozezněla celkem 67krát.

23.1.2014

Hasiči v akci vybírali saze jako kominíci

Náchodsko - Předevčírem byli dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují přivoláni k odstranění stromu, který hrozil pádem u obce Vrchoviny. „Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že strom je opřený o jiný a nehrozí jeho pád na komunikaci," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

15.1.2014

Hejtman Řihák navštívil tři valné hromady hasičů za den

Příbramsko – Středočeský hejtman Josef Řihák navštívil v sobotu tři hasičské výroční valné hromady. Na Březových Horách, v Obecnici a v Bohosticích.

10.1.2014

Hasiči získali pamětní medaile za celoživotní práci

Příbram – Ocenění za celoživotní práci při rozvoji hasičstva ve středních Čechách získali tři hasiči z Příbrami. Pamětní medaili hejtmana Středočeského kraje, za celoživotní práci při rozvoji hasičstva na území Středočeského kraje získal bývalý ředitel Územního odboru Příbram Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje plukovník Jiří Heinrich. Dále pak dlouholetý funkcionář sboru dobrovolných hasičů Vladimír Pruner a dlouholetý člen výjezdové jednotky a funkcionář sboru dobrovolných hasičů Antonín Fára.

8.1.2014

Dobrovolní hasiči bilancují uplynulý rok 
na výročních valných hromadách

Příbramsko – Další Sbory dobrovolných hasičů mají za sebou hodnocení uplynulého roku a plánování činnosti pro ten letošní. Minulý víkend měli valnou hromadu také hasiči v Drahlíně a Orlově.

17.12.2013

Hejtman Josef Řihák předal hasičům medaile

Příbramsko - Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák se v sobotu 14. prosince 2013 zúčastnil dvou výročních valných hromad sborů dobrovolných hasičů na Příbramsku. Nejprve zavítal do Zalužan, kde se konala nejvýznamnější schůze zdejšího hasičského sboru v jídelně mateřské školky.

16.12.2013

FOTO: Jílovští dobrovolní hasiči mají novou cisternu

Jílové – Dobrovolní hasiči 
z Jílového mají od pondělí novou cisternu, která nahradí třicetiletou liazku. Nové hasičské auto vyšlo Jílové na více než tři miliony korun.

6.12.2013

OBJEKTIVEM: Mikuláš s čerticí navštívili hasiče

Chrudim - Ulicemi měst a vesnic znělo ve čtvrtek Mikulášské zvonění. Děti se dočkaly a navštívil je vousatý svatý muž s družinou.

5.12.2013

Náchodští profesionální hasiči zasahovali u pádu drátů vysokého napětí

Náchod - Profesionální hasiči z Náchoda byli v úterý v 11:28 hodin přivoláni k pádu drátů elektrického vedení ve Rtyni v Podkrkonoší na Trutnovsku.

3.12.2013

Prosečským hasičům pomůže německý vůz

Proseč - Neustále hrozba nejenom požáru, ale také přírodních katastrof, dopravních nehod a dalších neštěstí nutí města neustále obnovovat a udržovat vozový park zásahových vozidel. Město Proseč pořídilo pro potřeby ochrany zdraví a majetku svých občanů nové výjezdové vozidlo jako náhradu za již dosluhující automobil Avia.

26.11.2013

Za zásahy při povodních obdrží dobrovolní hasiči ocenění

  Benešovsko –  Po zazimování požární techniky si dobrovolní hasiči připomenou červnové povodně. Nejen při výročních zprávách na valných hromadách sborů, ale i morálním oceněním zásahových jednotek i jednotlivců. K čerpání vody, budování zábran, vynášení nábytku i následnému úklidu objektů a vozovek po průtržích vyjížděly na Benešovsku desítky sborů, jejichž členové, někdy i opakovaně, strávili v terénu řadu hodin.

AKTUALIZOVÁNO
21.11.2013

FOTO: V Krásné Lípě hořelo v podkroví

Krásná Lípa - Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru v podkroví domu v Krásné Lípě ve Vančurově ulici.  Plameny se hasičům podařilo během krátké chvíle dostat pod kontrolu a zabránili tak rozšíření na další části objektu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Varnsdorfu a jejich dobrovolní kolegové z Krásné Lípy, Rumburku a Horního Podluží.

6.11.2013

Jaroměřští hasiči zasahovali u nehody dvou vozidel

Náchodsko Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře byla v pondělí před třetí hodinou odpoledne přivolána k dopravní nehodě, která se stala na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Jaroměří.

22.10.2013

Mladí hasiči si poměřili síly a bojovali o pohár

Hronov /FOTOGALERIE/ -  Na třináctý ročník Hronovského poháru mladých hasičů si přijelo poměřit svou připravenost a zdatnost při zdolávání připravených úkolů sedmadvacet pětičlenných hlídek z celého regionu.

21.10.2013

Profesionální Čáslavští hasiči získali nejnovější automobilovou stříkačku

Čáslav - Vozidlo má nejnovější vybavení. Vedení města společně s hasičským záchranným sborem prezentovali nejnovější automobilovou stříkačku zakoupenou z integrovaného operačního programu.

8.10.2013

FOTO: Soutěží v Morašicích skončila hasičská Liga okresu Chrudim

Morašice -  Skvělé zázemí, zdravá soutěživost a dobrá nálada týmů provázely letošní poslední ligovou soutěž v požárním útoku, která se každoročně koná na hřišti v Morašicích. Hostitelský sbor, který si letos připomíná 130, výročí existence, měl jako tradičně štěstí na krásné slunečné počasí.

8.10.2013

U simulované dopravní nehody si někteří hasiči sáhli na dno svých sil

Přestavlky u Čerčan – Další ročník hasičsko – záchranářského cvičení je minulostí. Pořadatelé si dali opravdu záležet a pro soutěžící družstva připravili 10 disciplín, kde si dobrovolní hasiči ověřili nejen své znalosti, ale i fyzickou kondici. Celkem se nakonec soutěže zúčastnilo 13 pětičlenných  družstev (původně mělo startovat 16 jednotek),  která byla rozdělena do čtyř skupin tak, aby začala ihned po startu plnit některou z disciplín.

5.10.2013

Na rozhodnutí o Miss hasička ČeskoSlovensko je jen týden

Heřmaničky – Hasička Markéta Járková má našlápnuto k prestižnímu titulu Miss hasička ČeskoSlovensko 2013. Na závěrečnou přípravu  do sportovního areálu na Příbramsku, který je inspirovaný  slavnou francouzskou televizní soutěží pevnost Boyard, se sjelo deset nejkrásnějších hasiček z Čech, Moravy a Slovenska, a čtyři nejsympatičtější muži do soutěže Hasič roku 2013, kteří stejně jako dívky postoupili do finálového kola z červnového semifinálového klání.

4.10.2013

Přežije jen ten nejtvrdší hasič

Hronov /FOTOGALERIE/ - Devět odvážných hasičů se postavilo v hronovské Wikov aréně na start soutěže v disciplínách podle platných pravidel hasičských soutěží TFA. Jedná se o simulaci zásahové činnosti v plné zásahové výzbroji s dýchacím přístrojem jako zátěž. V této soutěži přežije jen ten nejtvrdší a nejzdatnější hasič.

27.9.2013

Na Nymburk nesl vítr nebezpečné látky. Hasiči cvičili zásah na Zálabí

Nymburk - Po pondělním simulovaném cvičení policie, hasičů a záchranky 
v Sadské cvičily samostatně hasičské sbory 
v úterý v Nymburce.

24.9.2013

Lidem z benešovských sídlišť pomůže nová hasičská technika

Benešov – Problémům, kdy se hasiči se svou těžkou technikou jen pomalu a stěží prokousávají na pomoc ohroženým lidem v sídlištích plných zaparkovaných aut, možná už brzy odzvoní. Alespoň v Benešově.

22.9.2013

V Oloví opět vyhořel byt, škoda jde do statisíců

Oloví - Jedna žena se nadýchala kouře

22.9.2013

Hasiči z Přední Lhoty slavili útoky a ukázkami pro děti

Poděbrady - Přední Lhota - Už zřejmě 110 let existuje SDH v Přední Lhotě. Neexistují ovšem téměř žádné písemnosti

18.9.2013

Hledá se mistr republiky. Zn. Nejtvrdší hasič

Ústí nad Orlicí – Právě dnes se v Ústí nad Orlicí rozhodne o tom, který hasič bude ten největší tvrďák v celé republice. V ostré konkurenci se o titul popere patnáct hasičských sborů. A co je vlastně čeká?

18.9.2013

Hledá se mistr republiky. Zn. Nejtvrdší hasič

Ústí nad Orlicí – Právě dnes se v Ústí nad Orlicí rozhodne o tom, který hasič bude ten největší tvrďák v celé republice. V ostré konkurenci se o titul popere patnáct hasičských sborů. A co je vlastně čeká?

12.9.2013

Hasiči si dnes „hrábnou" na dno sil

Lomnice n. Popelkou - V hasičské branži stačí vyslovit zkratku soutěže T.F.A. a všem je hned jasné, že půjde do tuhého. Fyzicky extrémně náročná soutěž, jejíž volný překlad znamená Nejtvrdší hasič přežívá, se tentokrát odehraje ve zdejším areálu skokanských můstků.

11.9.2013

O vítězích rozhodly desetiny vteřiny

Hlinsko - Česká hasičská jednota Hlinsko uspořádala v neděli na tréninkovém fotbalovém hřišti v hlineckých Olšinkách tradiční soutěž v požárním útoku „Memoriál Michala Denka".

9.9.2013

Výjezdové hasičské jednotky dostanou od kraje větší příspěvky

Benešovsko – Města a  obce, v nichž působí hasičské výjezdové jednotky, které zpravidla zasahují ve druhém sledu hned za profesionálními družstvy a mají kratší lhůty pro výjezd, než sbory z jejich okolí, pošle kraj větší dotace.

9.9.2013

Co hasiči, co děláte, když nehasíte? Soutěžíte

Vysokov /FOTOGALERIE/ - Být u hasičů, to neznamená jen občas vyrazit na pomoc lidem při požáru nebo povodni. Hasiči se věnují také spolkovému životu a hasičskému sportu. Členové dobrovolných hasičských sborů z celého regionu ukázali, jak mezi sebou zápasí o uplynulém víkendu, kdy se konalo další kolo Náchodské ligy.

9.9.2013

Vědry z Metuje hasilo 168 lidí. Hasiči se pokusili o rekord

Náchod /FOTOGALERIE/ - Stát se dobrovolným hasičem nebývá jen koníčkem a splněným dětským snem. Mnozí to vnímají jako poslání a nikdo nepochybuje, o jak záslužnou činnost se jedná. Sbor dobrovolných hasičů v Náchodě Bělovsi je na světě už 130 let. V sobotu hasiči slavili kulatiny společně s přáteli a širokou veřejností.

9.9.2013

FOTOGALERIE: Nejlepší jsou muži a veteráni z Němčic, v ženách Mladějovice

Strakonicko - Hasiči bilncovali v Kulturním domě v Čejeticích svoji letošní činnost

4.9.2013

Jak líchovské hasičky bojovaly o titul mistryň České republiky

Líchovy – Mladá Boleslav. Město kultury, aut a pro líchovské hasičky také město sportu a úspěchů. Právě na mladoboleslavském atletickém stadionu totiž ve dnech 23. – 25. srpna bojovaly o titul mistryň České republiky na společném Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů.

2.9.2013

Rozsáhlá oprava cisterny Š706 RTHP stála přibližně 50 tisíc korun

Petroupim - Při cvičné jízdě našeho auta ŠKODA 706 RTHP CAS 25, rok výroby 1966, jsme zjistili, že se něco děje s motorem. Přišlo se na to, že nefungují dva válce, tak jak by měly.

29.8.2013

Brdská liga v sobotu finišuje, o vítězství se poperou čtyři týmy

Příbramsko /VÝSLEDKY/ – Valcha u Chrástu se v sobotu tradičně stane místem finálového kola hasičské soutěže Brdská liga. Poslední díl letošní soutěže bude pořádat SDH Namnice.

28.8.2013

Účastnice evropské Miss před tancem chtěla soutěž zabalit

Nesměřice –   Hasičská středočeská Miss Martina Papíková reprezentovala spolu s Markétou  Járkovou z Heřmaniček Benešovsko ve velkopolském Śmiglu  při soutěži evropské královny krásy. „Když jsme se dozvěděly, že při jedné z disciplín bude soutěžním tancem waltz, s vyděšenýma očima jsme házely flintu do žita," přiznala pětadvacetiletá dobrovolná hasička Martina Papíková.

28.8.2013

U Sadské hořela trafostanice. Nejely některé vlakové spoje

Sadská - Vysoké plameny šlehaly v úterý ráno z trafostanice nedaleko Sadské. Zdolávalo je šest jednotek hasičů, mezi nimi i profesionální jednotka z Nymburka 
a dobrovolníci ze Sadské.

27.8.2013

Obec se vylidnila, plný autobus odjel na hasičské mistrovství

Chářovice /DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ – Čtvrtý  nejrychlejší požární útok v republice (27,25 sec.)  předvedli v neděli na republikovém mistrovství hasiči z Chářovic u Týnce nad Sázavou. V královské disciplíně pokořili i druhý postupující Sbor dobrovolných hasičů ze Středočeského kraje, Pískovou Lhotu z Nymburska.

22.8.2013

Hasiči z Příbramska se chystají na mistrovství do Boleslavi

Mladá Boleslav - Přípravy na Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů jsou v plném proudu

22.8.2013

Českou výpravu odboural při volbě Miss polský moderátor

Heřmaničky – Dobrovolní hasiči se mohou pyšnit dvojnásobným evropským titulem královny krásy své členky Markéty Járkové. V sobotu v polském Śmiglu získala při mezinárodní soutěží koňských požárních stříkaček v konkurenci domácích hasiček a soupeřek ze Slovenska, Maďarska a Itálie tituly Miss sympatie publika a Miss hasička Evropy 2013. Hasička však marně sháněla tanečníka waltzu. Zachránil jí Ital.

20.8.2013

OBJEKTIVEM: Hasiči ve Vížkách slavili

Vížky - Šedesát let už ve Vížkách funguje a pomáhá místní sbor dobrovolných hasičů. V malé obci poblíž Lukavice proto bylo v sobotu pořádně živo.

20.8.2013

Heřmaničky mají evropskou dvojnásobnou Miss hasičku

Heřmaničky – Dvojnásobný evropský úspěch si do Čech přivezla Markéta Járková, dobrovolná hasička z Heřmaniček. V polském Śmiglu získala při evropské soutěži koňských požárních stříkaček titul hasičské evropské Miss a navíc i Miss sympatie.

7.8.2013

FOTO: Hasiči si musejí umět poradit i při nočním požárním útoku

Dědová - Místní Sbor dobrovolných hasičů uspořádal první srpnovou sobotu již dvanáctý ročník tradiční noční soutěže v požárním útoku.

7.8.2013

FOTO: Děti pokropili, velitele hodili do vody

Miřetice – Vedra vrcholí a leckomu by možná přišlo vhod osvěžení, jehož se dočkali dětští diváci při nedávné hasičské soutěži v Miřeticích konané v rámci 12. ročníku tradiční soutěže v hasičském sportu. Závodu se zúčastnila družstva z Miřetic, Včelákova, Veselí nad Lužnicí, Trhové Kamenice, Zbožnova, Kladna, Bítovan, Vížek, Svídnice, Rosic, Bošova a Předhradí. Ženy byly zastoupeny čtyřmi týmy, muži třinácti.

6.8.2013

Hasiči kvůli ohni pospíchali znovu na Brodce k Jawě

Týnec nad Sázavou – V krátké době spěchali hasiči z HZS Benešov znovu uhasit oheň do průmyslové části Týnce, na Brodce. Oznamovatel jim sdělil, že tam nejspíš znovu hoří v areálu továrny Jawa a že se odtud valí hustý černý dým.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT