Hasiči Deník
27.4.2017

Dobrovolné hasiče na Strakonicku zocelilo společné cvičení

Strakonice /FOTOGALERIE/ - Odborná rada represe (ORR) letos pošesté uspořádala cvičení pro dobrovolné jednotky požární ochrany v okrese Strakonice.

26.4.2017

Týden začal pro hasiče technický zásahem

Strakonice - Zásahy hasičů nejsou jen o ohni.

24.3.2017

Písečtí profesionální hasiči pomáhali u nehod v Čimelicích a Písku

Písecko – V pátek 24. března před půl devátou ráno vyjížděli profesionální hasiči z Písku do Čimelic k likvidaci následků dopravní nehody, ke které došlo střetnutím dvou osobních aut.

24.3.2017

Policisté vyjeli na pomoc k sousedům

Prachaticko - Hornovltavičtí a volarští policisté pomáhali v tomto týdnu německým kolegům při pátrání po pachateli pokusu loupežného přepadení banky.

14.3.2017

Rozsáhlý požár na Medardu byl založen úmyslně

Sokolov - Hned devět jednotek hasičů zasahovalo při pondělním požáru trávy kolem jezera Medard. Zásah komplikovala nejen velká rozloha požáru, ale i špatná dostupnost. Velitel zásahu proto na místo povolal vrtulník.

25.2.2017

Požár v Kutné Hoře způsobila technická závada na plynovém sporáku

Kutná Hora - Hasičské jednotky zasahovaly v kutnohorské ulici Benešova v sobotu 25. února krátce po 18. hodině. Lidé nahlásili, že z okna jednoho bytu v této ulici vychází kouř. „Jednalo se o technickou závadu na plynovém sporáku," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Situace byla naštěstí pod kontrolou, jelikož již před příjezdem hasičů byl částečně požár uhašen. „Zabránil tak rozvoji požáru," dodal Gabriel. 

10.2.2017

Hasiči dnes vyjížděli od půlnoci

Písecko - Hasiči měli dnes od půlnoci práci. Vyjížděli k dopravní nehodě, zajišťovali uhynulou labuť a kontrolovali uhašení kabelu k pračce.

8.2.2017

Komín může být hrozbou

Karlovarský kraj - S tím, jak v této zimní sezoně mrzne a lidé více topí, narůstá i počet požárů komínů. Ty se tak stávají hrozbou a hasiči už zasahovali u třech desítek případů. „V porovnání s předchozími lety počet zásahů týkajících se požárů v komíně jednoznačně vzrostl," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

5.2.2017

Příbramsku se ani vloni nevyhnuly kalamity

Příbramsko – Jaký byl rok 2016 u profesionálních hasičů? Pojďme se podívat na ty nejzásadnější zásahy loňského roku, které daly zabrat nejen hasičům, ale někdy i ostatním složkám integrovaného záchranného systému. Podle statistiky rok 2016 přinesl při konečném součtu výjezdů na všech stanicích v okrese (Příbram, Dobříš a Sedlčany) mírné snížení počtu událostí.

2.2.2017

Záchrana čapích vajec nebo vyproštění paraglidisty. I taková je práce hasičů

Karlovarský kraj - Mezi lidmi je zažitá představa, že hasiči nejčastěji vyjíždějí k požárům. Pravda ale je, že nejvíce je zaměstnává takzvaná technická pomoc. V roce 2016 vyjeli hasiči v Karlovarském kraji k téměř 1 636 případům technické pomoci, což je zhruba o 311 méně, než tomu bylo v předchozím roce.

AKTUALIZOVÁNO
28.1.2017

FOTO: V Boleticích hořel v sobotu večer panelák, příčina požáru se zatím šetří

Děčín – Nepříjemný sobotní večer prožili obyvatelé jednoho z paneláků v děčínských Boleticích. U ulici V sídlišti totiž začal hořet v prvním patře byt. Plameny podle svědků šlehaly ven oknem několik desítek minut, než se požár podařilo hasičům zkrotit.

23.1.2017

Hasiči vyjížděli k údajně posunuté zdi v panelovém domě, ale i k mrtvé labuti

Písecko - Minulý týden byl pro hasiče na Písecku  klidný až do středy. V pátek na ně čekal kuriozní případ a v neděli spolupracovali s Krajskou veterinární správou.

19.1.2017

Hasiči loni v Brdech neměli náročné zásahy, přálo jim počasí

Příbram - Hasiči loni v nové Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy nemuseli řešit žádnou mimořádnou situaci, na kterou by nebyli připraveni. Měli štěstí na počasí i na to, že turisté do Brd nejezdili v takové míře, jak se předpokládalo, řekl ČTK ředitel příbramských hasičů Tomáš Horvát.

15.1.2017

Líchovští hasiči zhodnotili loňský rok

Líchovy - Tak jako každý rok, se i letos první pátek v novém roce uskutečnila výroční valná hromada sboru dobrovolných hasičů v Líchovech. Členové i příznivci sboru se sešli v hasičské hospodě, aby zhodnotili uplynulý rok.

12.1.2017

Hasiči zajišťovali auto převrácené na střechu

Písecko - Ve středu vyjížděli písečtí hasiči ke dvěma nehodám a zaznamenali jeden planý poplach.

11.1.2017

Hasiči zjistili, že v Otavě plavalo jen torzo kočárku

Písecko - V úterý vyjížděli hasiči k dopravní nehodě, dále k planému poplachu a k uvolněným taškám na střeše.

16.12.2016

Hasiči v Příbrami dostali seskokovou podušku

Příbram - Ve čtvrtek se uskutečnilo na stanici HZS Příbram slavnostní předání nové seskokové podušky Vetter SP 25. Poduška byla pořízena pomocí vícezdrojového financování, kdy se z více jak 93% na nákupu podílelo město Příbram.

19.11.2016

Noční požár ve Smrkovicích způsobil škodu 300 tisíc korun

Smrkovice - Během požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči uchránili majetek za milion korun.

14.11.2016

VIDEO A GALERIE: Tahle radost stála necelých šest milionů korun

Bavorosv - Dobrovolní hasiči mají nejnovější stříkačku na okrese 

29.10.2016

Plameny ze střechy viděli lidé v okolí

Kratušín – Bez střechy nad hlavou zůstal po požáru 
v noci ze středy na čtvrtek majitel domu na samotě poblíž Kratušína.

26.10.2016

Zásahy hasičů na Rychnovsku

Lukavice – Rychnovští profesionální hasiči byli v pondělí v podvečer po 18. hodině přivoláni k otevření vchodových dveří rodinného domu v Lukavici.

15.10.2016

V Synkově se rozbil vlak. Na místo museli dorazit hasiči

Rychnovsko – Vlak nemohl dorazit do cíle kvůli poruše.

5.10.2016

V pátek a o víkendu vyjížděli hasiči otevírat byty hned třikrát

Rychnovsko - V pátek, v sobotu i v neděli museli hasiči otevírat byty.

5.10.2016

Poslední letošní teplý slunečný den s sebou přinesl i požár

Přestavlky – Hasiči z Rychnova a z Kostelce byli v sobotu po poledni přivoláni k požáru trávy do Přestavlk.

3.10.2016

Petrovičtí hasiči dostali novou Tatru

Petrovice - Zastupitelé Obce Petrovice zařadili do programu rozvoje naší obce ve volebním období 2014 – 2018 mimo jiné i obnovu hasičské techniky. Postupně vybavujeme všech 10 hasičských sborů, které máme v naší obci, modernější technikou, aby byla ochrana obyvatelstva a majetku co nejúčinnější.

24.9.2016

Záludný požár – hasiči museli hledat zdroj

Chleny – Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí a Doudleb nad Orlicí byli ve čtvrtečních večeních hodinách přivoláni ke kouři v půdním prostoru rodinného domu v Chlenech.

16.9.2016

Brdská liga 2016 skončila vítězstvím obou líchovských družstev

Sedlčany - Brdská liga 2016 má své letošní čerstvé vítěze. A zřejmě nikoho nepřekvapí, že po finále v Sedlčanech se opět slavilo v hasičském sboru v Líchovech.

13.9.2016

Vznícený plyn popálil muži obličej a ruce

Dolní Folmava – K vážnému pracovnímu úrazu došlo v pátek dopoledne v Dolní Folmavě. Nedaleko zbrojnice tamních dobrovolných hasičů, se při provádění rekonstrukce vznítil plyn a popálil dělníka.

12.9.2016

V parnu se hasiči hnali ke kostelu

Příbram – Trať dlouhá 560metrů s převýšením 80 metrů, kde stoupání dosahuje v průmětu 15 procent, ale místy je až dvojnásobné. A horko; parno, které se na startu podobalo tropům – a v cíli muselo leckomu připomínat peklo. Takové byly v sobotu nástrahy extrémní soutěže dvojic nazvané Běh hasičů do Svatohorských schodů, která se na nejznámější dominantě Příbrami konala již poosmé.

AKTUALIZUJEME
11.9.2016

Perná neděle hasičů: hořela skládka ve Stašově

Stašov - K požáru skládky vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči v neděli krátce před 12. hodinou. 

1.9.2016

OBRAZEM: Hasiči krotili požár v těžkém terénu národního parku

České Švýcarsko – V nepřístupném terénu Národního parku České Švýcarsko museli zasahovat ve středu a ve čtvrtek hasiči. Hořela tady totiž část lesa, a to v lokalitě mezi Mezní loukou a Vysokou Lípou.

30.8.2016

FOTO: Na obchod děčínského radního Grešíka spadl strom

Děčín - K pádu stromu v centru Děčína vyjížděli v úterý odpoledne hasiči. Strom se zřítil přímo na dům, v němž má v Podmoklech obchod radní a podnikatel Valdemar Grešík.

30.8.2016

Líchovské hasičky přepisovaly historii, na mistrovství republiky získaly bronz

Líchovy, Brno – Těch deset vteřin po závěrečném pokusu družstva Dolních Měcholup v požárním útoku do konečného verdiktu komentátora na stadionu VUT Brno bylo pro líchovské hasičky nekonečných. Na časomíře svítil čas 30,50 vteřiny největších rivalek v souboji o bronz a nikdo na ploše ani v hledišti netušil, jak strhující bitva dopadla.

26.8.2016

Sobota ve Starosedlském Hrádku patří memoriálu

Starosedlský Hrádek /TIP NA AKCI/ - Závěr léta bude ve Starosedlském Hrádku patřit dobrovolným hasičům. V místním areálu V Potocích se koná v sobotu od 13:00 tradiční Memoriál Karla Kluka a Miroslava Lupáče, odkud si vloni putovní pohár odvezli hasiči z SDH Buková.

25.8.2016

Brdskou ligu čeká finále v Sedlčanech

Radíč – O uplynulém víkendu postoupila Brdská liga do své poslední části. Na hřišti v Radíči totiž proběhlo poslední dvoukolo letošního ročníku. O body, které by mohly zlepšit celkové umístění týmů, tak budou moci závodníci zabojovat už jen v samotném finálovém kole, které se bude konat 10. září v Sedlčanech.

24.8.2016

Místo večeře hasili oheň

Dobruška – Pořádně nepříjemný zážitek má za sebou obyvatel jednoho bytu v Dobrušce.

18.8.2016

Hasiči museli do Orlických hor, hořela tam totiž hrabanka

Orlické hory – Hasiči museli vyrazit s technikou do Orlických hor. Hořela tu totiž hrabanka.

16.8.2016

Hasiči nelenili. Hasili slámu, honili dobytek i likvidovali vosy

Náchodsko - Přinášíme vám některé zajímavé zásahy hasičů z Náchodska. 

15.8.2016

Žena potřebovala nutně pomoc

Jaroměř - V sobotu 13. srpna před druhou hodinou ranní zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře v místním domu s pečovatelskou službou v ulici Josefa Šímy.

13.8.2016

Při srážce aut se zranila jedna osoba

Opočno – K dopravní nehodě vyráželi ve středu hasiči do Opočna.

7.8.2016

Na dálnici hořel autobus s devatenácti cestujícími

Mnichovo Hradiště - V sobotu po jednadvacáté hodině vyjížděli hasiči k požáru autobusu na dálnici D10. Vzplanul na 56 kilometru ve směru na Turnov. V tu dobu bylo uvnitř devatenáct cestujících. Nikomu se nic nestalo.

28.7.2016

OBRAZEM: Spadlé stromy, přetrhané vedení, zničené auto. Vítr a déšť řádily

Varnsdorf - Dva výjezdy si připsali ze středy na čtvrtek hasiči na Děčínsku. Jednou vyrazili do Kytlic, podruhé zasahovali přímo ve Varnsdorfu, aby likvidovali následky větru a deště.

27.7.2016

Páté kolo Brdské ligy v Nalžovicích: ani déšť nezabránil skvělým výkonům

Nalžovice - V sobotu 16. července se uskutečnilo páté kolo Brdské ligy, tentokrát v zámeckém parku v Nalžovicích. Počasí závodníkům příliš nepřálo a během závodu hned několikrát zapršelo, i přesto bylo ale možné vidět spoustu skvělých výkonů.

25.7.2016

Papoušek v Děčíně uvízl na stromě, osvobozovali jej hasiči pomocí žebříku

Děčín – Nejen bouračky nebo požáry musí při svých výjezdech řešit hasiči. Čas od času vyjíždí také k záchraně zvířat. Tak, jako v neděli pozdě večer v Děčíně.

13.7.2016

OBRAZEM: Hasiči na táboře dětem předvedli, co umějí

Jiřetín pod Jedlovou - Místo pravidelného cvičení dobrovolná jednotka z Varnsdorfu vyjela se dvěma auty – Tatrou Terrno a Unimogem – do Jiřetína pod Jedlovou na parkoviště pod Tolštejnem, kde čekala necelá stovka dětí z tamního dětského tábora „Valentýnka 2016".

12.7.2016

Na Kdyňsku hořel traktor i keře

Kdyňsko - O uplynulém víkendu měli hasiči na Kdyňsku plné ruce práce.

29.6.2016

Hasiči vyprošťovali zraněného z podzemí vodní elektrárny Vrané. Jen cvičně

Vrané nad Vltavou – Zranění zaměstnance údržby v těžko přístupných podzemních prostorách si včera vynutilo zásah hasičů na vodní elektrárně Vrané nad Vltavou. Akce, která se nakonec ukázala být „jen" havarijním cvičením, dokonale prověřila souhru jednotek požární ochrany Hasičského záchranného sboru ČR, obsluhy elektrárny a Havarijního štábů provozu.

26.6.2016

Zase bouřilo. Bez proudu byli také lidé na Děčínsku

Severní Čechy - Silné bouřky provázené silným nárazovým větrem připravily na severu Čech stovky domácností o elektřinu. V Ústeckém kraji řešili energetici skupiny ČEZ od sobotního večera tři poruchy na vysokém napětí, v sousedním Libereckém kraji dvě. Další poruchy byly hlášeny na nízkém napětí. Většinu dodávek už se ale do rána podařilo obnovit.

25.6.2016

Hasiči z Prosenické Lhoty jdou do finále. Držíme vám palce

Prosenická Lhota – Je rozhodnuto! Titul v soutěži Dobráci roku, kterou vyhlásil vloni Český rozhlas Region a Deník je mediálním partnerem, získali dobrovolní hasiči z Prosenické Lhoty na Příbramsku.

21.6.2016

Poslední víkend v srpnu se Líchovy stěhují do Brna na šampionát hasičů

Líchovy/Vlašim – Přepisují dějiny! Sbor dobrovolných hasičů z Líchov, obce s pouhou stovkou obyvatel, se v krajské soutěži v požárním sportu ve Vlašimi postaral o zápis do historie, když se na mistrovství republiky v Brně probojovala družstva mužů i žen.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT