Hasiči Deník
15.10.2016

V Synkově se rozbil vlak. Na místo museli dorazit hasiči

Rychnovsko – Vlak nemohl dorazit do cíle kvůli poruše.

5.10.2016

V pátek a o víkendu vyjížděli hasiči otevírat byty hned třikrát

Rychnovsko - V pátek, v sobotu i v neděli museli hasiči otevírat byty.

5.10.2016

Poslední letošní teplý slunečný den s sebou přinesl i požár

Přestavlky – Hasiči z Rychnova a z Kostelce byli v sobotu po poledni přivoláni k požáru trávy do Přestavlk.

3.10.2016

Petrovičtí hasiči dostali novou Tatru

Petrovice - Zastupitelé Obce Petrovice zařadili do programu rozvoje naší obce ve volebním období 2014 – 2018 mimo jiné i obnovu hasičské techniky. Postupně vybavujeme všech 10 hasičských sborů, které máme v naší obci, modernější technikou, aby byla ochrana obyvatelstva a majetku co nejúčinnější.

24.9.2016

Záludný požár – hasiči museli hledat zdroj

Chleny – Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí a Doudleb nad Orlicí byli ve čtvrtečních večeních hodinách přivoláni ke kouři v půdním prostoru rodinného domu v Chlenech.

16.9.2016

Brdská liga 2016 skončila vítězstvím obou líchovských družstev

Sedlčany - Brdská liga 2016 má své letošní čerstvé vítěze. A zřejmě nikoho nepřekvapí, že po finále v Sedlčanech se opět slavilo v hasičském sboru v Líchovech.

13.9.2016

Vznícený plyn popálil muži obličej a ruce

Dolní Folmava – K vážnému pracovnímu úrazu došlo v pátek dopoledne v Dolní Folmavě. Nedaleko zbrojnice tamních dobrovolných hasičů, se při provádění rekonstrukce vznítil plyn a popálil dělníka.

12.9.2016

V parnu se hasiči hnali ke kostelu

Příbram – Trať dlouhá 560metrů s převýšením 80 metrů, kde stoupání dosahuje v průmětu 15 procent, ale místy je až dvojnásobné. A horko; parno, které se na startu podobalo tropům – a v cíli muselo leckomu připomínat peklo. Takové byly v sobotu nástrahy extrémní soutěže dvojic nazvané Běh hasičů do Svatohorských schodů, která se na nejznámější dominantě Příbrami konala již poosmé.

AKTUALIZUJEME
11.9.2016

Perná neděle hasičů: hořela skládka ve Stašově

Stašov - K požáru skládky vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči v neděli krátce před 12. hodinou. 

1.9.2016

OBRAZEM: Hasiči krotili požár v těžkém terénu národního parku

České Švýcarsko – V nepřístupném terénu Národního parku České Švýcarsko museli zasahovat ve středu a ve čtvrtek hasiči. Hořela tady totiž část lesa, a to v lokalitě mezi Mezní loukou a Vysokou Lípou.

30.8.2016

FOTO: Na obchod děčínského radního Grešíka spadl strom

Děčín - K pádu stromu v centru Děčína vyjížděli v úterý odpoledne hasiči. Strom se zřítil přímo na dům, v němž má v Podmoklech obchod radní a podnikatel Valdemar Grešík.

30.8.2016

Líchovské hasičky přepisovaly historii, na mistrovství republiky získaly bronz

Líchovy, Brno – Těch deset vteřin po závěrečném pokusu družstva Dolních Měcholup v požárním útoku do konečného verdiktu komentátora na stadionu VUT Brno bylo pro líchovské hasičky nekonečných. Na časomíře svítil čas 30,50 vteřiny největších rivalek v souboji o bronz a nikdo na ploše ani v hledišti netušil, jak strhující bitva dopadla.

26.8.2016

Sobota ve Starosedlském Hrádku patří memoriálu

Starosedlský Hrádek /TIP NA AKCI/ - Závěr léta bude ve Starosedlském Hrádku patřit dobrovolným hasičům. V místním areálu V Potocích se koná v sobotu od 13:00 tradiční Memoriál Karla Kluka a Miroslava Lupáče, odkud si vloni putovní pohár odvezli hasiči z SDH Buková.

25.8.2016

Brdskou ligu čeká finále v Sedlčanech

Radíč – O uplynulém víkendu postoupila Brdská liga do své poslední části. Na hřišti v Radíči totiž proběhlo poslední dvoukolo letošního ročníku. O body, které by mohly zlepšit celkové umístění týmů, tak budou moci závodníci zabojovat už jen v samotném finálovém kole, které se bude konat 10. září v Sedlčanech.

24.8.2016

Místo večeře hasili oheň

Dobruška – Pořádně nepříjemný zážitek má za sebou obyvatel jednoho bytu v Dobrušce.

18.8.2016

Hasiči museli do Orlických hor, hořela tam totiž hrabanka

Orlické hory – Hasiči museli vyrazit s technikou do Orlických hor. Hořela tu totiž hrabanka.

16.8.2016

Hasiči nelenili. Hasili slámu, honili dobytek i likvidovali vosy

Náchodsko - Přinášíme vám některé zajímavé zásahy hasičů z Náchodska. 

15.8.2016

Žena potřebovala nutně pomoc

Jaroměř - V sobotu 13. srpna před druhou hodinou ranní zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře v místním domu s pečovatelskou službou v ulici Josefa Šímy.

13.8.2016

Při srážce aut se zranila jedna osoba

Opočno – K dopravní nehodě vyráželi ve středu hasiči do Opočna.

7.8.2016

Na dálnici hořel autobus s devatenácti cestujícími

Mnichovo Hradiště - V sobotu po jednadvacáté hodině vyjížděli hasiči k požáru autobusu na dálnici D10. Vzplanul na 56 kilometru ve směru na Turnov. V tu dobu bylo uvnitř devatenáct cestujících. Nikomu se nic nestalo.

28.7.2016

OBRAZEM: Spadlé stromy, přetrhané vedení, zničené auto. Vítr a déšť řádily

Varnsdorf - Dva výjezdy si připsali ze středy na čtvrtek hasiči na Děčínsku. Jednou vyrazili do Kytlic, podruhé zasahovali přímo ve Varnsdorfu, aby likvidovali následky větru a deště.

27.7.2016

Páté kolo Brdské ligy v Nalžovicích: ani déšť nezabránil skvělým výkonům

Nalžovice - V sobotu 16. července se uskutečnilo páté kolo Brdské ligy, tentokrát v zámeckém parku v Nalžovicích. Počasí závodníkům příliš nepřálo a během závodu hned několikrát zapršelo, i přesto bylo ale možné vidět spoustu skvělých výkonů.

25.7.2016

Papoušek v Děčíně uvízl na stromě, osvobozovali jej hasiči pomocí žebříku

Děčín – Nejen bouračky nebo požáry musí při svých výjezdech řešit hasiči. Čas od času vyjíždí také k záchraně zvířat. Tak, jako v neděli pozdě večer v Děčíně.

13.7.2016

OBRAZEM: Hasiči na táboře dětem předvedli, co umějí

Jiřetín pod Jedlovou - Místo pravidelného cvičení dobrovolná jednotka z Varnsdorfu vyjela se dvěma auty – Tatrou Terrno a Unimogem – do Jiřetína pod Jedlovou na parkoviště pod Tolštejnem, kde čekala necelá stovka dětí z tamního dětského tábora „Valentýnka 2016".

12.7.2016

Na Kdyňsku hořel traktor i keře

Kdyňsko - O uplynulém víkendu měli hasiči na Kdyňsku plné ruce práce.

29.6.2016

Hasiči vyprošťovali zraněného z podzemí vodní elektrárny Vrané. Jen cvičně

Vrané nad Vltavou – Zranění zaměstnance údržby v těžko přístupných podzemních prostorách si včera vynutilo zásah hasičů na vodní elektrárně Vrané nad Vltavou. Akce, která se nakonec ukázala být „jen" havarijním cvičením, dokonale prověřila souhru jednotek požární ochrany Hasičského záchranného sboru ČR, obsluhy elektrárny a Havarijního štábů provozu.

26.6.2016

Zase bouřilo. Bez proudu byli také lidé na Děčínsku

Severní Čechy - Silné bouřky provázené silným nárazovým větrem připravily na severu Čech stovky domácností o elektřinu. V Ústeckém kraji řešili energetici skupiny ČEZ od sobotního večera tři poruchy na vysokém napětí, v sousedním Libereckém kraji dvě. Další poruchy byly hlášeny na nízkém napětí. Většinu dodávek už se ale do rána podařilo obnovit.

25.6.2016

Hasiči z Prosenické Lhoty jdou do finále. Držíme vám palce

Prosenická Lhota – Je rozhodnuto! Titul v soutěži Dobráci roku, kterou vyhlásil vloni Český rozhlas Region a Deník je mediálním partnerem, získali dobrovolní hasiči z Prosenické Lhoty na Příbramsku.

21.6.2016

Poslední víkend v srpnu se Líchovy stěhují do Brna na šampionát hasičů

Líchovy/Vlašim – Přepisují dějiny! Sbor dobrovolných hasičů z Líchov, obce s pouhou stovkou obyvatel, se v krajské soutěži v požárním sportu ve Vlašimi postaral o zápis do historie, když se na mistrovství republiky v Brně probojovala družstva mužů i žen.

16.6.2016

Hasiči vyprošťovali zraněné z poničených aut. Naštěstí jen cvičně

Dobruška - Náměstí v Dobrušce bylo ve čtvrtek svědkem ukázky práce profesionálních hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2016

FOTO, VIDEO: Hasiči na nádraží likvidovali požár starého skladiště

Děčín /PŘIDALI JSME FOTO/ K požáru starého skladiště na děčínském východním nádraží vyjížděli ve čtvrtek ráno hasiči.

15.6.2016

Šestnáctý ročník Brdské ligy v Zalužanech výborně uvedli Líchovští

Zalužany – V Zalužanech bylo uplynulou sobotu opět po roce slyšet burácení hasičských strojů. Právě v této obci na Příbramsku totiž odstartoval další, již 16. ročník Brdské ligy. V letošním roce bude mít liga celkem 11 kol a hlavním sponzorem bude stejně jako při loňském ročníku pan Zdeněk Kolka.

8.6.2016

V písecké Faurecii hořelo. Nikomu se nic nestalo

Písek - Dvě stě šedesát zaměstnanců písecké Faurecie bylo evakuováno z pracoviště. Po poledni tady hořelo technické zařízení, přesněji filtr. Na místo dorazili písečtí profesionální hasiči. "Když jsme přijeli, byl už požár uhašen. Škoda je kolem sta tisíc korun," potvrdila jihočeská mluvčí  hasičů Vendula Matějů s tím, že se nikomu nic nestalo.

5.6.2016

V Benátkách hořela skládka, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu

Benátky nad Jizerou - V sobotu odpoledne vypukl požár na benátecké skládce komunálního odpadu

30.5.2016

Hasiči z Velké Lečice usilují o titul Dobráci roku

Velká Lečice - SBOR dobrovolných hasičů Velká Lečice se zapojil do soutěže Dobráci roku. Je úterý před pátou hodinou a nad Velkou Lečicí se sbíhají bouřkové mraky. Do festovního přístřešku tamní hasičské zbrojnice po chvíli bubnují těžké kapky a centimetrové kroupy. Skoro to vypadá, že namísto povídání se dobrovolní hasiči budou muset vrhnout na čerpání vody 
u sousedů ze sklepů a odklízení větví ze silnice. Ale jak bouře rychle přišla, tak odchází bez na první pohled viditelných škod. Stejně jako v ostatních menších obcích, tak i hasiči ve Velké Lečici právě v tuto dobu dojíždějí z práce. Mezi prvními se přicházejí připravit na návštěvu redaktorů 
z Českého rozhlasu Region starosta sboru Josef Beran, velitel Pavel Pouček a člen sboru a starosta obce Josef Němec.

24.5.2016

Hasiči zasahovali u nehod a požáru, likvidovali včelí roj i zachraňovali kočku

Náchodsko - Profesionální i dobrovolní hasiči z regionu vyjížděli v pátek i během víkendu k několika událostem. Informovala o tom Alena Kuthanová z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

23.5.2016

Hasiči z Řešetovy Lhoty říkají: „Jsme dobráci od kosti"

Studnice, Řešetova Lhota - Dobráci roku, o kterých je tentokrát řeč, jsou sborem dobrovolných hasičů z Řešetovy Lhoty, která je jednou se sedmi částí obce Studnice.

19.5.2016

Požár od nedopalku mohl způsobit škodu tři miliony korun

Rychnov nad Kněžnou – Nedopalek cigarety mohl způsobit velmi vysokou škodu.

15.5.2016

Hasiči ze Sedlice zachraňují životy s Mazlíkem

Sedlice – Všichni dobrovolní hasiči se pečlivě starají o svou techniku, ale sbor ze Sedlice u Blatné dal výjezdovému autu navíc něžné jméno, které napsal i na kapotu.

9.5.2016

Dvě osoby na střeše vyvolaly poplach

Teplice nad Metují - Profesionální hasiči z Náchoda a Broumova ve čtvrtek ráno vyjížděli do Teplic nad Metují.

9.5.2016

K seniorovi do bytu lezli po žebříku

Jaroměř - Profesionální hasiči z Jaroměře vyjížděli ve čtvr-tek odpoledne na žádost městské policie k otevření bytu do ulice Hradecká v Jaroměři.

8.5.2016

Dívka, se kterou matka vyskočila v Kohoutovicích z okna, v nemocnici zemřela

Brno – Šestiletá dívka, se kterou ve čtvrtek odpoledne vyskočila její dvaatřicetiletá matka ze sedmého patra panelového domu v Rychtrově ulici v brněnských Kohoutovicích, ještě ten den zemřela.

27.4.2016

Večerní klid? 
Omyl! V Nové 
Vsi hořelo

Nová Ves – Klid, kterým je Nová Ves nacházející se jen kousekod Albrech-
tic, pověstná, narušil v pondělí po sedmé večer příjezd hasičů.

27.4.2016

Hasičské muzeum získalo unikátní Avii

Přibyslav - Sbírky ústředního hasičského muzea v Přibyslavi obohatil sbor dobrovolných hasičů z Černovíru (dnes osady Ústí nad Orlicí) o automobil Avia.

21.4.2016

Při požáru v kanálu zemřel ve Vintířově bezdomovec

Vintířov - Bezdomovec zemřel při požáru, který vznikl v topném kanálu v okrajové části Vintířova. Událost nahlásila záchranářům žena, která muži bez domova pomáhala.

12.4.2016

Pálení čarodějnic už mnohde předčasně odstartovalo. Hlavně díky jarním úklidům

Náchodsko - Poslední dubnový den je neodmyslitelně spjat s pálením čarodějnic. Stoupající dým z hořících hromad klestí i jiných přírodních materiálů je však, a to hlavně díky jarním úklidům, leckde k vidění už nyní. Občas k nim třeba i zcela zbytečně musejí vyjíždět hasičské jednotky.

11.4.2016

Hasiči z Chotilska si postavili svépomocí garáž pro cisternu

Chotilsko – Do boje o titul Dobráci roku se zapojili dobrovolní hasiči z Chotilska na Příbramsku.

3.4.2016

V Žernově vědí, že má hasičina na vesnici smysl

Královéhradecko, Žernov /DOBRÁCI ROKU/ - O vaši přízeň se uchází další „parta dobráků", tentokrát ze Žernova. Tento, od prosince minulého roku už zase městys na mapě najdete kousek od Náchoda. Žije v něm nyní okolo 250 obyvatel.

2.4.2016

Hasiči v Nových Homolích měli první avii v okrese, díky ženám

Nové Homole – Naprostá rovnováha mezi dámskou a pánskou silou panuje u dobrovolných hasičů v Nových Homolích. Zdejší sbor, který byl založen roku 1900, totiž v současné době tvoří 65 žen a 65 mužů. K tomu se přidává více než třicet dětí.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT