Hasiči Deník
16.6.2016

Hasiči vyprošťovali zraněné z poničených aut. Naštěstí jen cvičně

Dobruška - Náměstí v Dobrušce bylo ve čtvrtek svědkem ukázky práce profesionálních hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2016

FOTO, VIDEO: Hasiči na nádraží likvidovali požár starého skladiště

Děčín /PŘIDALI JSME FOTO/ K požáru starého skladiště na děčínském východním nádraží vyjížděli ve čtvrtek ráno hasiči.

15.6.2016

Šestnáctý ročník Brdské ligy v Zalužanech výborně uvedli Líchovští

Zalužany – V Zalužanech bylo uplynulou sobotu opět po roce slyšet burácení hasičských strojů. Právě v této obci na Příbramsku totiž odstartoval další, již 16. ročník Brdské ligy. V letošním roce bude mít liga celkem 11 kol a hlavním sponzorem bude stejně jako při loňském ročníku pan Zdeněk Kolka.

8.6.2016

V písecké Faurecii hořelo. Nikomu se nic nestalo

Písek - Dvě stě šedesát zaměstnanců písecké Faurecie bylo evakuováno z pracoviště. Po poledni tady hořelo technické zařízení, přesněji filtr. Na místo dorazili písečtí profesionální hasiči. "Když jsme přijeli, byl už požár uhašen. Škoda je kolem sta tisíc korun," potvrdila jihočeská mluvčí  hasičů Vendula Matějů s tím, že se nikomu nic nestalo.

5.6.2016

V Benátkách hořela skládka, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu

Benátky nad Jizerou - V sobotu odpoledne vypukl požár na benátecké skládce komunálního odpadu

30.5.2016

Hasiči z Velké Lečice usilují o titul Dobráci roku

Velká Lečice - SBOR dobrovolných hasičů Velká Lečice se zapojil do soutěže Dobráci roku. Je úterý před pátou hodinou a nad Velkou Lečicí se sbíhají bouřkové mraky. Do festovního přístřešku tamní hasičské zbrojnice po chvíli bubnují těžké kapky a centimetrové kroupy. Skoro to vypadá, že namísto povídání se dobrovolní hasiči budou muset vrhnout na čerpání vody 
u sousedů ze sklepů a odklízení větví ze silnice. Ale jak bouře rychle přišla, tak odchází bez na první pohled viditelných škod. Stejně jako v ostatních menších obcích, tak i hasiči ve Velké Lečici právě v tuto dobu dojíždějí z práce. Mezi prvními se přicházejí připravit na návštěvu redaktorů 
z Českého rozhlasu Region starosta sboru Josef Beran, velitel Pavel Pouček a člen sboru a starosta obce Josef Němec.

24.5.2016

Hasiči zasahovali u nehod a požáru, likvidovali včelí roj i zachraňovali kočku

Náchodsko - Profesionální i dobrovolní hasiči z regionu vyjížděli v pátek i během víkendu k několika událostem. Informovala o tom Alena Kuthanová z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

23.5.2016

Hasiči z Řešetovy Lhoty říkají: „Jsme dobráci od kosti"

Studnice, Řešetova Lhota - Dobráci roku, o kterých je tentokrát řeč, jsou sborem dobrovolných hasičů z Řešetovy Lhoty, která je jednou se sedmi částí obce Studnice.

19.5.2016

Požár od nedopalku mohl způsobit škodu tři miliony korun

Rychnov nad Kněžnou – Nedopalek cigarety mohl způsobit velmi vysokou škodu.

15.5.2016

Hasiči ze Sedlice zachraňují životy s Mazlíkem

Sedlice – Všichni dobrovolní hasiči se pečlivě starají o svou techniku, ale sbor ze Sedlice u Blatné dal výjezdovému autu navíc něžné jméno, které napsal i na kapotu.

9.5.2016

Dvě osoby na střeše vyvolaly poplach

Teplice nad Metují - Profesionální hasiči z Náchoda a Broumova ve čtvrtek ráno vyjížděli do Teplic nad Metují.

9.5.2016

K seniorovi do bytu lezli po žebříku

Jaroměř - Profesionální hasiči z Jaroměře vyjížděli ve čtvr-tek odpoledne na žádost městské policie k otevření bytu do ulice Hradecká v Jaroměři.

8.5.2016

Dívka, se kterou matka vyskočila v Kohoutovicích z okna, v nemocnici zemřela

Brno – Šestiletá dívka, se kterou ve čtvrtek odpoledne vyskočila její dvaatřicetiletá matka ze sedmého patra panelového domu v Rychtrově ulici v brněnských Kohoutovicích, ještě ten den zemřela.

27.4.2016

Večerní klid? 
Omyl! V Nové 
Vsi hořelo

Nová Ves – Klid, kterým je Nová Ves nacházející se jen kousekod Albrech-
tic, pověstná, narušil v pondělí po sedmé večer příjezd hasičů.

27.4.2016

Hasičské muzeum získalo unikátní Avii

Přibyslav - Sbírky ústředního hasičského muzea v Přibyslavi obohatil sbor dobrovolných hasičů z Černovíru (dnes osady Ústí nad Orlicí) o automobil Avia.

21.4.2016

Při požáru v kanálu zemřel ve Vintířově bezdomovec

Vintířov - Bezdomovec zemřel při požáru, který vznikl v topném kanálu v okrajové části Vintířova. Událost nahlásila záchranářům žena, která muži bez domova pomáhala.

12.4.2016

Pálení čarodějnic už mnohde předčasně odstartovalo. Hlavně díky jarním úklidům

Náchodsko - Poslední dubnový den je neodmyslitelně spjat s pálením čarodějnic. Stoupající dým z hořících hromad klestí i jiných přírodních materiálů je však, a to hlavně díky jarním úklidům, leckde k vidění už nyní. Občas k nim třeba i zcela zbytečně musejí vyjíždět hasičské jednotky.

11.4.2016

Hasiči z Chotilska si postavili svépomocí garáž pro cisternu

Chotilsko – Do boje o titul Dobráci roku se zapojili dobrovolní hasiči z Chotilska na Příbramsku.

3.4.2016

V Žernově vědí, že má hasičina na vesnici smysl

Královéhradecko, Žernov /DOBRÁCI ROKU/ - O vaši přízeň se uchází další „parta dobráků", tentokrát ze Žernova. Tento, od prosince minulého roku už zase městys na mapě najdete kousek od Náchoda. Žije v něm nyní okolo 250 obyvatel.

2.4.2016

Hasiči v Nových Homolích měli první avii v okrese, díky ženám

Nové Homole – Naprostá rovnováha mezi dámskou a pánskou silou panuje u dobrovolných hasičů v Nových Homolích. Zdejší sbor, který byl založen roku 1900, totiž v současné době tvoří 65 žen a 65 mužů. K tomu se přidává více než třicet dětí.

1.4.2016

Hasiči začínají s jarem vyjíždět k požárům trávy

Velvary – Začalo jaro a hasiče začínají opět zaměstnávat neopatrní zahrádkáři, majitelé luk a lesních pozemků, kteří vypalují suchou trávu a další porosty. K požáru trávy vyjížděli v úterý k večeru profesionální hasiči z Kralup nad Vltavou, Slaného a Velvar do Velké Bučiny u Velvar. Po jejich příjezdu už byl naštěstí požár o rozměru zhruba půl hektaru uhašen.

31.3.2016

Trénovali jenom vázání uzlů. To pokazili, přesto vyhráli první místo

Bítovčice – Dobrovolní hasiči z Bítovčic nedaleko Luk nad Jihlavou prý skoro vůbec netrénují. V extrémní hasičské soutěži nazvané Ježkovo peklo ale uspěli už po několikáté.

28.3.2016

Doudlebští chtějí novou zbrojnici, do té současné se nevejde auto

Doudleby – Kulatých 120 let letos uplyne od založení sboru dobrovolných hasičů 
v Doudlebech na Českobudějovicku. Stejný věk má i originální koňská stříkačka, která stojí ve zdejší zbrojnici a stále slouží.

24.3.2016

Policejní pyrotechnik a hasiči likvidovali výbušninu na sídlišti Zahradní

Chomutov – Rušný středeční večer zažilo několik obyvatel ve Skalkové ulici na sídlišti Zahradní v Chomutově. Jeden z obyvatel panelového bytu na balkóně manipuloval krátce po dvacáté hodině s větším množstvím pyrotechniky. 

22.3.2016

Pro záchranu kočky uvízlé ve větvích stromu museli hasiči po provazech

Česká Metuje - V neděli před čtvrtou hodinou odpolední vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda na záchranou akci kočky, která uvízla ve větvích vzrostlého stromu v obci Česká Metuje v části Vlásenka.

21.3.2016

FOTO a VIDEO: Kácení stromů v benešovské Poštovní ulici

Benešov - Šest vzrostlých smrků pichlavých porazili v pondělí 21. března před Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových v Poštovní ulici hasiči lezci z HZS Benešov. Jeden z lezců čety jehličnany rostoucí v těsné blízkosti úřadu, domu dětí a mládeže, školní jídelny i České pošty odřezával kus po kusu, ostatní z hasičů mu nakonec pomáhali nasměrovat pád podříznutého kmene na volné prostranství.

20.3.2016

Hasiči z Kosovy Hory potřebují nové prostornější auto

Kosova Hora – Kdybychom si tak nechali předem od starosty kosohorských hasičů Miroslava Hodíka poradit, jak se v obci dostaneme k hasičské zbrojnici, udělali bychom dobře. Je totiž pěkně, jak se říká, zastrčená. S tím jsme podle dosavadních zkušeností nepočítali.

18.3.2016

V jednom zámělském domě hořelo uhlí
ve sklepě. Škoda mohla být téměř milion

Záměl – Pořádnou škodu si mohl vyžádat požár jednoho domu v Záměli, hasiči naštěstí zasáhli včas „Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Vamberka, Doudleb nad Orlicí a Záměle zasahovali ve středu v odpoledních hodinách (ohlášeno 14:49) při požáru v domě v Záměli.

17.3.2016

Hasiči pomáhali se záchranou několika životů

Rychnovsko – Hasiči v posledních dnech několikrát pomáhali při záchraně života, bohužel ne vždy byly snahy úspěšné.

13.3.2016

Ve sboru fungoval dříve i samaritán či lezec

Žižkovo Pole – Sbor dobrovolných hasičů ze Žižkova Pole na Havlíčkobrodsku, který se účastní soutěže Českého rozhlasu Region Dobráci roku, byl založen již v roce 1898.

11.3.2016

Hasiči pomáhali s nepojízdným osobním automobilem u dopravní nehody

Police nad Metují - K dopravní nehodě osobního automobilu vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují ve středu o půl osmé ráno do ulice 17. listopadu ve Velké Ledhuji.

10.3.2016

Dodávka se zapíchla do příkopu. Pomáhat jí z něho ven museli přivolaní hasiči

Nové Město nad Metují - Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují zasahovali v úterý kolem šesté hodiny večerní u dopravní nehody dodávky, která sjela v ulici Českých legií v Novém Městě nad Metují do příkopu.

10.3.2016

Náklaďák dostal za sněhové kalamity smyk. Sjel z cesty. Vytáhli ho navijákem

Stolín - Profesionální hasiči z Náchoda a červenokostelečtí dobrovolní hasiči vyprošťovali v úterý večer, tedy v době sněhové kalamity, nákladní vozidlo, které sjelo částečně do příkopu ve vesnici Stolín.

8.3.2016

Dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce měli napilno

Červený Kostelec - Dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce měli poslední měsíc a půl pořádně napilno. Čekalo na ně hned osm výjezdů. Z toho čtyřikrát to bylo k dopravním nehodám.

5.3.2016

Bez hasičů v Dolních Hbitech se obejde jen málo akcí

Dolní Hbity /DOBRÁCI ROKU/ – Skupinka dobrovolných hasičů v Dolních Hbitech, které jsme v úterý odpoledne jako účastníky soutěže Dobráci roku navštívili, má z únavy kruhy pod očima. Moc toho prý nenaspali. Aby taky ano. Příbramsko ještě tíží peřina mokrého sněhu a pod ní se v okolních lesích láme jeden strom za druhým a každou chvíli překáží v silnici. A kdo se stará o to, aby silnice 
v okolí byly průjezdné? Samozřejmě také nejbližší dobrovolní hasiči.

2.3.2016

V chladném večeru zůstala stát před domem. Omylem si zabouchla dveře

Žďárky - Profesionální hasiči z Náchoda museli zase v pátek o půl osmé večer vyjet otevřít rodinný domek do Žďárek.

2.3.2016

Dobrovolní hasiči vyjeli v únoru „jen" třikrát

Česká Skalice - Místní dobrovolní hasiči mají v tomto roce za sebou další výjezdy. V únoru vyjeli celkem ke třem zásahům.

14.2.2016

Na silnici unikl olej, likvidovali ho hasiči

Nové Město nad Metují - Ve středu 10. února po 17.00 hodin vyjížděli profesionální hasiči z Dobrušky společně s dobrovolnými hasiči z Nového Města nad Metují k úniku neznámé látky na komunikaci v Novém Městě nad Metují.

13.2.2016

V Číhošti vlastní dokonce koňskou stříkačku

Číhošť – Sbor dobrovolných hasičů v Číhošti na Havlíčkobrodsku, který se účastní soutěže Českého rozhlasu Region Dobráci roku, se může pochlubit i více než sto let starými historickými exponáty či vlastním muzeem.

4.2.2016

VIDEO A GALERIE: Hasiči z Radomyšle v soutěži Dobráci roku

Radomyšl - Sbor má přes 140 členů

22.1.2016

Dobrovolných hasičů ve Skalici je skoro tolik, co obyvatel v obci

Skalice /DOBRÁCI ROKU/ – Přestože má Skalice zhruba 130 stálých obyvatel, mají tu dobrovolní hasiči poměrně silné zastoupení. I tak se ale zprvu zdálo, že dát dohromady větší partu k setkání s redaktory Příbramského deníku v úterý odpoledne nebude jednoduché. Kvůli škole, zaměstnání a tak. Nakonec nás ale ve Skalici před hospodou čekala desítka členů místního hasičského sboru.

21.1.2016

Ředitel HZS Příbram: Kvalitních uchazečů je jak šafránu

Příbram – Ředitelem Územního odboru Příbram – Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje se stal Tomáš Horvát na začátku roku 2014. Loňský rok je tedy první celý kalendářní rok, který strávil v této funkci. Řediteli jsme položili několik otázek.

17.1.2016

Hasiči zasahovali v Okružní ulici, kde v bytě doutnaly peřiny od nedopalku

Příbram - V sobotu krátce po půl šesté večer byla vyslána jednotka ze stanice Příbram k nahlášenému požáru bytu v bytovém domě v Okružní ulici v Příbrami. Dále byly vyslány i jednotky sboru dobrovolných hasičů Březové Hory a Trhové Dušníky.

15.1.2016

Hasiči z Broumova pomáhali s vytažením vozidla z příkopu

Broumovsko - Broumovští profesionální hasiči byli ve středu krátce před 13. hodinou požádáni o otevření bytu v ulici Soukenická v Broumově Olivětíně.

13.1.2016

Hasiči likvidovali požár a zachraňovali život

Náchodsko - Hasiči na Náchodsku v pondělí 11. ledna likvidovali požár, zachraňovali život i zasahovali u dopravní nehody. Informovala o tom krajská mluvčí hasičů Martina Žahourková.

24.12.2015

Dobráci z Netvořic zasahovali letos už sedmadvacetkrát

Netvořice – Natěšení, ale především hodně zvědaví byli v úterý 22. prosince členové Sboru dobrovolných hasičů Netvořice. Na natáčení reportáže celostátní soutěže Dobráci roku, kterou slýcháváte na vlnách Českého rozhlasu Region, přišlo do sokolovny na padesát členů SDH. Do soutěže rozdělené ve své úvodní části do krajských kol, netvořické hasiče přihlásil syn velitele sboru Miroslava Šebka, Martin. „No ano, přihlásil nás ze zvědavosti," přiznal Miroslav Šebek. „Chtěli jsme vědět, co takové rozhlasové natáčení obnáší," usmál se pod nazdobeným vánočním smrkem na netvořickém náměstí. Právě tam měli hasiči „spicha" s rozhlasáky a právě tam také vznikal základ tohoto článku.

23.12.2015

FOTO: V Jiříkově hasiči krotili požár domu

Jiříkov - Pět minut před jednou hodinou ráno vyslal operační důstojník tři hasičské jednotky k požáru domu v ulici Mánesova v Jiříkově na Děčínsku. Na místo zamířili s celkem šesti cisternami profesionální hasiči ze Šluknova společně s dobrovolnými hasiči z Jiříkova a Rumburku.

21.12.2015

FOTO, VIDEO: Nadílka pro hasiče v Děčíně: Dostali nový raft

Děčín – Novou technikou se krátce před vánočními svátky pochlubili děčínští profesionální hasiči. Během posledních několika týdnů do jejich garáží přibyla nová auta, od města pak dostali nafukovací člun.

18.12.2015

Příbramští profesionální hasiči dostali čerpadlo nebezpečných látek

Příbram - V úterý 15. prosince bylo předáno zástupci firmy RWE Gas Storage, s.r.o. a vedení HZS Středočeského kraje do užívání hasičům jednotky stanice Příbram HZS Středočeského kraje – územní odbor Příbram čerpadlo nebezpečných látek MAST GUP 3 – 1,5.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT