Hasiči Deník
7.2.2015

Dobrovolní hasiči ze Svatého Pole zasahují hlavně u velké vody

Svaté Pole /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Je středa, krátce před šestou večerní. Ve Svatém Poli klid, vesnice liduprázdná. Hledáme hasičskou zbrojnici. Když ji konečně vidíme, venku stojí jeden hasič. Pane bože, on je tu snad sám! To je ale velký omyl, protože za dveřmi nevelké, ale úhledné klubovny, není téměř k hnutí. Paráda, čekali nás.

4.2.2015

Hasiči honili krávu, vytahovali mrtvou ovci z potoka a pomáhali chodci

Náchodsko - Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Jasenné a Českého Meziříčí byli v pondělí po jedenácté hodině přivoláni k události, při níž narazila zdivočelá kráva do vozu policie a poté se zaběhla. Hasiči zvíře našli v potoce, poté jej vytáhli a uvázali. Přivolán byl i veterinář. Majitel si následně zajistil odvoz zvířete.

31.1.2015

Vzplanul oheň. A hasiči nehasili

Citice - Monitorovaný požár v bývalé briketárně pomůže k získání informací o šíření požáru ve velkých prostorech

30.1.2015

Hasiči převraceli auto a vyprostili dodávku

Náchod - Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové vyjížděli předevčírem 28. ledna v ranních hodinách k dopravní nehodě osobního automobilu v Náchodské ulici v Dolní Radechové.

29.1.2015

Nové vozidlo hasičů pomůže zachránit životy lidí

Kladensko – Vážná dopravní nehoda nedaleko Kladna je na nahlášena na operační středisko hasičského záchranného sboru. V havarovaném automobilu jsou uvězněni zranění lidé. Navíc hrozí riziko požáru. Každá minuta je drahá. Na místo havárie okamžitě vyráží speciální vůz hasičů. Má tříčlennou posádku a je vybaven vším potřebným.

26.1.2015

Hasiči mají nového pomocníka do terénu

Vimperk - Větší dostupnost při zásazích má profesionálním hasičům ze stanice Vimperk zajistit nové terénní vozidlo. 

14.1.2015

Hasiči z Přechovic bodují v šumavské lize

Přechovice - Sbor dobrovolných hasičů byl založen 5. října 1929. Měl 27 zakládajících členů.

12.1.2015

Spadlý strom blokoval dopravu. Skolil ho vítr

Náchodsko - Silný vítr, který se přehnal v sobotu 10. ledna večer, zaměstnával hasiče na Náchodsku a komplikoval také provoz na některých silnicích.

AKTUALIZUJEME
11.1.2015

SOUHRN: Víkendové rozmary počasí na Děčínsku

Děčínsko – Desítky výjezdů ke spadlým stromům či větvím si od pátečního večera do neděle připsali hasiči na Děčínsku. Nejvíce je zaměstnal silný vítr, místy také lokální záplavy. Do terénu musely jak profesionální, tak i dobrovolné hasičské jednotky.

11.1.2015

Naše bolest je auto, jinak nám nechybí nic, říkají dobrovolní hasiči z Obděnic

Obděnice - Zhruba tři kilometry od Petrovic se nachází vesnička Obděnice s třiapadesáti adresami, kde si každým rokem obyvatelé v dobových kostýmech připomínají památku nejslavnějšího českého rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan.

AKTUALIZUJEME
10.1.2015

Strom na chatě: Vítr řádil i v sobotu

Děčínsko - Kvůli silnému větru a tajícímu sněhu měli hasiči na Děčínsku práci i v sobotu. Celkem zasahovaly hasičské jednotky v devíti případech. Na mnoha místech museli lidé čelit výpadkům elektřiny, v sobotu večer to bylo například v děčínských Boleticích.

AKTUALIZOVÁNO
10.1.2015

OBRAZEM: Voda se vylila na silnici v Jílovém

Jílové /PŘIDALI JSME VIDEO/ Dopravní komplikace čekaly na řidiče, kteří v sobotu projížděli po Teplické ulici v Jílovém. Brzy ráno se tu totiž vylila voda na silnici a částečně ji zaplavila.

AKTUALIZOVÁNO
9.1.2015

OBRAZEM: Silný vítr na Děčínsku lámal stromy

Děčínsko - Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, začal řádit již v pátek večer. Zaměstnal především hasiče. Ti měli nejvíce výjezdů na Děčínsku.

7.1.2015

Historií vlastibořští hasiči neoplývají, těší je současnost

Táborsko - Představujeme SDH z okolí Táborska.

6.1.2015

OBRAZEM: Záchrana z ledové Rozkoše naštěstí přišla včas

Česká Skalice - Z mrazivé vody přehradní nádrže Rozkoš na Náchodsku včera 5. ledna celé dopoledne zachraňovali tonoucí profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře.

17.12.2014

Mezi hasiči ve Zlukově mají své čestné postavení i ženy

Zlukov - Představujeme SDH Táborska.

16.12.2014

„Náš sport je krásný,“ říkají hasiči ze Svatého Mikuláše

Svatý Mikuláš – Také hasiči ze Svatého Mikuláše se ucházejí o titul Dobráci roku v rámci soutěže Českého rozhlasu Region.

15.12.2014

Hasiči ze Svatého Mikuláše mají ženy také ve výboru

Svatý Mikuláš - Český Rozhlas Region tento týden v rámci soutěže Dobráci roku zavítal do Svatého Mikuláše na Kutnohorsku.

10.12.2014

Dírenští dobrovolníci obdrželi pamětní list s poctou

Dírná - Na území tehdejšího táborského hejtmanství vzniká po Táboru, Soběslavi a Bechyni také Sbor dobrovolných hasičů v Dírné.

3.12.2014

Mažičtí se pyšní historickými uniformami a helmicemi

Táborsko - Sbor dobrovolných hasičů Mažice byl založen 29. května 1898. Dnes se pyšní historickými uniformami a helmicemi

27.11.2014

Hasiči vyjeli k úniku plynu, nic ale nenaměřili

Náchod - Jednotka profesionálních hasičů z Náchoda byla předevčírem krátce před sedmnáctou hodinou přivolána do Zbečníku, kde mělo dojít k úniku plynu ze šachty.

26.11.2014

Řípečtí hasiči si dříve přivydělávali i hraním divadla

Řípec – Dlouhá historie řípeckých dobrovolných hasičů spadá až k roku 1897, kdy byla podána žádost o založení sboru na hejtmanství do Třeboně.

25.11.2014

Hasiči evakuovali pojišťovnu v Jaroměři kvůli nahlášenému výbušnému systému

Jaroměř - Jaroměřští profesionální hasiči asistovali v pondělí 24. listopadu odpoledne státní policii při ohlášení nástražného výbušného systému v budově České spořitelny v Jaroměři.

19.11.2014

Magda Křivanová od hasičů dostala poděkování a sekyrku

Hlinsko - /Z redakční pošty/ V sobotu 15. listopadu se v restauraci Zlatá Studna v Hlinsku konala pravidelná výroční valná hromada dobrovolného hasičského sboru České hasičské jednoty Hlinsko.

19.11.2014

Ve sběru železa si Nadějkovští vysloužili 3. místo v kraji

Nadějkov - Sbor v Nadějkově vznikl na podnět rozsáhlého požáru 54 stavení v Jistebnici. To se psalo 1. září 1880.

12.11.2014

V elektrárně unikla smrtící kyselina... Cvičně

Tisová - Podobná cvičení bývají vždy velkým přínosem pro zúčastněné jednotky, říká velitel hasičů Libor Malý

12.11.2014

Hasiči díky vítězství získali na pět let táborské náměstí

Stoklasná Lhota – Píše se rok 1908 a ve Stoklasné Lhotě se zakládá první dobrovolný hasičský sbor, který měl již při svém založení 18 členů. 

4.11.2014

V Krátošicích hrají hasiči už 21. let volený mariáš

KRÁTOŠICE – Krátošický sbor dobrovolných hasičů vznikl na podnět rozsáhlého požáru v roce 1903. Tento požár zde zničil veškerou úrodu, zemědělské stroje a hospodářské budovy rolníkovi Františkovi Janovskému. Na to reagovala 20. března téhož roku zastupitelstva Krátošic a Chabrovic usnesením o zřízení sboru. Za nedlouho se pořizovala sříkačka od Antonína Fichtnera z Prahy (za 1225,88 Kč) a další protipožární vybavení.

2.11.2014

VIDEO: Prověřovací cvičení dobrovolných hasičů

Strakonice - Tématem byly výtržnosti v letním kině při koncertu. 

31.10.2014

Tři děti ze Svatavy se přiotrávily

Svatava - Na vině je nejspíš vadná karma

16.10.2014

Hasiči z Nové Vsi pod Pleší nemusejí do svojí profese mladou generaci přemlouvat

Nová Ves pod Pleší – Vrata před nedávnem opravené hasičské zbrojnice se otevírají, kolem postávají hasiči, na poslední chvíli dobíhají další členové a členky Sboru dobrovolných hasičů Nová Ves pod Pleší od nejmladších po nejstarší. A přitom nehoří a nejde ani o cvičení!

15.10.2014

Hasiči pomáhali u nehody i u úniku paliva

Náchod - Hasiči na Náchodsku v pondělí 13. října zasahovali u dvou událostí. Bez zranění se obešla nehoda dvou osobních vozidel v Dobenínské ulici v Náchodě. Profesionální hasiči z Náchoda zasypali provozní kapaliny, které po střetu unikly z vozidel a zabezpečili je proti požáru.

14.10.2014

Hasiči odvětrávali dům od slzného plynu a pomáhali u nehody motocyklu

Náchodsko - Hasiči zasahovali o víkendu hned u několika událostí na Náchodsku.

2.10.2014

Dobrovolní hasiči soutěžili v požárním útoku v Horce

Horka - Sbor dobrovolných hasičů Horka uspořádal během víkendu pohárovou soutěž, která byla zároveň zařazena do Ligy okresu Chrudim. Na startovní listině bylo zapsáno 22 mužských a 11 ženských družstev.

2.10.2014

Petr Fanta: Heslo 'připraveni bližnímu ku pomoci' stále platí

Nové Město nad Metují - Novoměstští hasiči jsou sice dobrovolným sborem, ale jejich jednotka funguje prakticky jako profesionálové. V poslední době měli hasiči plné ruce práce nejen s opravami požární zbrojnice, ale třeba také se „železnou sobotou". Jejich starosta sboru Petr Fanta vysvětluje, jak vlastně sbor funguje a jaké opravy zbrojnice prodělává.

22.9.2014

Okresní hasičská soutěž mužů ve Věšíně ukázala, že jim roky navíc síly neubraly

Věšín – Za svou zdatnost se mužská část sborů dobrovolných hasičů z Příbramska stydět nemusí. Hlavně ti, kteří už patří mezi starší ročníky a nemají tudíž šanci si zasoutěžit při hasičských kláních, kde už nyní kráčí vyloženě o nejlepší časy.

20.9.2014

Radětičtí hasiči moc výjezdů nemívají, zato trofeje se nevejdou do zbrojnice

Radětice – Veškerá hasičská technika před radětickou zbrojnicí byla ve středu navečer v pohotovosti. Sešli se tu všichni členové a členky Sboru dobrovolných hasičů Radětice od nejmladších po nejstarší. A přitom nehořelo!

19.9.2014

FOTO: Hasiči zapomněli na gravitaci a sprintovali kolmo na věž

Chrudim  - Za chrudimskou hasičárnou v Topolské ulici je už od rána živo. Sluneční paprsky začínají pražit na antukovou dráhu, u níž se tyčí více než dvanáctimetrová cvičná věž se třemi okny. Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, územní odbor Chrudim a Sportovní klub hasiči okresu Chrudim zde pořádají již 38. ročník soutěže O Pohár Vysočiny.

15.9.2014

Hasiči si výrazně polepšili

Slatiňany - Sbor dobrovolných hasičů Slatiňany v sobotu převzal nový dopravní automobil značky MAN, který ve službě nahradí již čtyřicetiletou a poruchovou Avii.

11.9.2014

Hasiči pomohli ženě na balkoně

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Ve středu 10. září po 11té hodině vyjížděli dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují společně s profesionálními hasiči z Náchoda k otevření bytu.

10.9.2014

V Hlinsku soutěžil rekordní počet družstev

Hlinsko - Dobrovolný hasičský sbor České hasičské jednoty Hlinsko uspořádal minulou neděli na tréninkovém fotbalovém hřišti v hlineckých Olšinkách 14. ročník tradiční soutěže v požárním útoku s názvem „Memoriál Michala Denka".

10.9.2014

Vydatný déšť v Novém Městě vyplavil panelák

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Byť se regionu v poslední době vyhnuly bleskové lokální povodně, které s sebou nesou přívalové deště a letní bouřky, v sobotu jedna taková povodeň po velkém lijáku neminula jeden panelový dům v Novém Městě nad Metují.

9.9.2014

VIDEO: Memoriál Josefa Roučeho

Čestice - Síly měřilo 31 týmů mladých hasičů. 

5.9.2014

Plochá dráha bude patřit hasičům

Chrudim - Sbor dobrovolných hasičů Chrudim v sobotu pořádá 28. ročník soutěže v požárním útoku O pohár města Chrudim a Memoriál Aleny Karlíkové.

4.9.2014

Hledáme Dobráky roku

Praha - Tento týden odstartoval projekt Českého rozhlasu Region ve spolupráci se středočeskými regionálními Deníky a Pražským deníkem Dobráci roku.

4.9.2014

I po "kiksu" bojují o stříbro

Nová Ves u Světlé - Již předposlední kolo Havlíčkobrodské Rebel ligy hasičů v požárním útoku se odehraje v sobotu v Nové Vsi u Světlé.

4.9.2014

Pyro Car je unikátní akce, která v Evropě nemá obdoby

Přibyslav – Hasičský Pyro Car je naprosto unikátní a ojedinělou akcí, která na evropském kontinentě nemá obdoby a ještě dlouho mít nebude. Prohlásil to Pawel Buksalewitz, starosta Sboru dobrovolných hasičů z polského města Krzywiń, který se víkendového přibyslavského setkání dobrovolných hasičů z celé České republiky zúčastnil.

3.9.2014

SDH Strakonice I. oslaví o víkendu 140 let

Strakonice - Sbor byl založen roku 1874 a je nejstarším v okrese.

3.9.2014

Hasiči našli v hořícím motorestu lidské ostatky

Dolní Dvořiště – V úterý večer zakokrhal červený kohout nad střechou motorestu u Dolního Dvořiště. A je pravděpodobně spojen se smrtí člověka.

31.8.2014

Hasiči dokázali, že jim není cizí ani kuchařské umění. Vařili, pekli a smažili

Přibyslav – O počtu hasičských automobilů, speciálů, veteránů a historických stříkaček, které dobrovolní hasiči z celé České republiky přivezli do Přibyslavi na čtvrtý ročník Pyro Caru, stejně jako o vysoké návštěvnosti, již nějaké to slovo padlo.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT