V dalších zápasech skupiny H ve Frederikshavnu české reprezentantky změří síly v sobotu s Argentinou a v pondělí s favoritem Nizozemskem. Do další fáze turnaje, kterou budou čtyři šestičlenné osmifinálové skupiny, postoupí první tři týmy. Nejhorší celek se představí v takzvaném Prezidentském poháru. Šampionát poprvé v historii hostí tři země - Dánsko, Norsko a Švédsko.

Ze sedmnáctičlenné nominace na závěrečný turnaj zůstala dnes mimo hru debutantka na velké akci Katka Dresslerová. Národní tým začal poněkud nervózně a v páté minutě po sérii tří branek Konžanek prohrával 1:3. Dahlovy svěřenkyně však rychle srovnaly a od té doby už na palubovce haly ve Frederikshavnu, kam dorazilo jen 200 diváků, dominovaly.

Katka Dresslerová už si zatrénovala v dějišti šampionátu, ve čtvrtek  čeká české házenkářky v Dánsku úvodní utkání s Kongem.
Cesta házenkářky na šampionát. Nejdřív z branky na pivota, teď je v Dánsku

Češky v úvodním dějství dvakrát po sobě zaznamenaly šňůru čtyř gólů a už před přestávkou si vytvořily dvouciferný náskok. Třetí celek z loňského afrického šampionát v závěru snížil a do kabin odcházel s osmibrankovým mankem. Už v první půli však tým přišel o Kamilu Kordovskou, která se zraněnou rukou zamířila na vyšetření do nemocnice.

Po změně stran dostaly Konžanky po dalším tvrdém zákroku červenou kartu. V druhém poločase se pak už zápas spíše dohrával a favoritky navýšily své osmibrankové vedení už jen o dva góly. Dahl prožil úspěšnou premiéru na české lavičce na velké akci.

Zdroj: Český svaz házené

Házenkářky navázaly na vítězství nad Kongem z minulého MS. Na něm český tým předloni ve Španělsku ještě pod vedením Jana Bašného obsadil 19. místo. Maximem ženské reprezentace od rozdělení federace je osmá příčka z roku 2017.

MS házenkářek v Dánsku, Norsku a Švédsku:

Skupina H (Frederikshavn):

Nizozemsko - Argentina 41:26 (20:14), Česko - Kongo 32:22 (19:11).