„I pro mě je to velké překvapení,“ usmívala se 25letá házenkářka, když po turnaji O štít města Chebu zůstala v nominaci. „Jako malá házenkářka jsem snila o tom, že budu reprezentovat, účastnit se mistrovství světa. Ale jako brankářka, po změně na pivota jsem takové ambice neměla,“ přiznala se Katka Dresslerová. (na snímku)

Od interligové premiéry ušla pořádný kus cesty. „Za hodně vděčím manželům Škvařilovým z HC Plzeň, kde jsem v osmi letech začínala a došla až do žen,“ vyznala se v medailonku na webu svého současného klubu Házená Lázně Kynžvart.

Vyzkoušejte si své znalosti ze světa házené:

Petra Kudláčková
KVÍZ: Začíná mistrovství světa. Jak dobře znáte (nejen) českou ženskou házenou?

A právě výkony v klubu ze Slavkovského lesa si řekla o nominaci do reprezentace, ale předtím se mnohé změnilo. Ještě v Plzni posunuli Dresslerovou z branky na pivota, pak si vyzkoušela angažmá v německém TS Herzogenaurach, městě, kde sídlí firmy Adidas a Puma.

A tam si jí také vyhlédli po postupu do MOL ligy funkcionáři Kynžvartu, s nímž si už loni zahrála evropský pohár a teď zkouší ještě vyšší level.

Každou zkušenost si užívá

V říjnu měla za národní tým premiéru v kvalifikačních zápasech o Euro 2024 a nyní už se chystá v dějišti světového šampionátu.

„Každou takovou zkušenost si užívám. Výjimkou nebyl ani turnaj v Chebu, kde hrajeme domácí zápasy a v byla tam spousta našich fanoušků. To byl neuvěřitelný zážitek,“ rozplývala se. Další zážitek jí čeká v Dánsku, kdy český tým nastoupí na úvod proti Kongu.

Žádný jiný tým nemá v české reprezentaci takové zastoupení:

Reprezentantka a mostecká hráčka Natálie Kuxová.
Unikum pro Most. V české reprezentaci jsou čtyři hráčky, fanoušci žijí MS

„Mám to těžké, protože nepatřím mezi urostlé pivotky. Snažím se to kompenzovat jinak, abych z nevýhody udělala svoje plus,“ vyprávěla Dresslerová.

V reprezentaci má parťačku z klubu brankářku Sabrinu Novotnou, s Markétou Jeřábkovou a Dominikou Zachovou se zná z HC Plzeň.

„Všechny holky mně pomáhají jak můžou,“ dodala s nadšením v hlase.