Český výběr usiluje o druhý postup na mistrovství světa po sobě. I v minulém play off se reprezentantky utkaly se Švýcarskem, přes které ještě pod tehdejším trenérem Janem Bašným přešly po domácí remíze a venkovním vítězství. Šampionát se uskuteční od 29. listopadu do 17. prosince v zemích házenkářských velmocí Dánsku, Norsku a Švédsku.

„Jsem šťastný, že jsme tu vyhráli. Vstřelili jsme hodně gólů, ale mohli jsme jich dát klidně čtyřicet. Problém byl v tom, že jsme nebyli tak dobří v obraně, především v druhé půli. Tam jsme nedělali úplně to, co jsme si řekli a co jsme trénovali po celý týden. S tím jsem malinko nespokojený,“ řekl v nahrávce pro média Dahl.

„Takticky jsme udělali některé hloupé a zbytečné věci v obraně i v útoku. Ale pořád je to výhra. Máme za sebou první poločas, vracíme se do Česka a máme šanci vyhrát i odvetu. Potřebujeme se ale trochu zlepšit, očekávám, že budeme na jiné úrovni,“ doplnil norský trenér.

V českém celku skórovalo jen šest hráček, Jeřábková se díky devíti brankám dostala přes metu 400 gólů v reprezentačním dresu. Dahl, který v létě převzal národní tým po Bašném, po sérii osmi přípravných zápasů v soutěžní premiéře na české lavičce zvítězil.

„V první řadě bereme výhru, vítězství venku je super. Vzhledem k vývoji to ale klidně mohlo skončit o tři čtyři branky, ne-li více. Udělaly jsme pár zbytečných chyb, jejich brankářka jim na konci zachytala a je z toho jen jednobrankový náskok. Ale výhra je výhra,“ uvedla Veronika Malá.

Zatímco Švýcarky na mistrovství světa ještě nikdy nestartovaly, Češky mohou v úterý postoupit na třetí z posledních čtyř šampionátů. Předloni skončily na 19. místě, jejich maximem mezi světovou elitou je osmá příčka z Německa v roce 2017.