Češkám se nepodařilo proti Španělkám napodobit nečekaný triumf 30:22 z prosincového mistrovství světa. Dnes doplatily na 23 technických chyb, Španělky jich měly 11.

Reprezentantkám nepomohlo ani sedm branek Charlotte Cholevové, v dresu soupeřek nastřílela stejný počet gólů Mireya Gonzálezová. České šance na vybojování jednoho ze dvou postupových míst ve skupině 2 jsou tak již velmi malé. Ženský národní tým se naposledy představil pod pěti kruhy před 36 lety ještě v dobách Československa.

České házenkářky porazily na závěr kvalifikace o Euro 2024 v Plzni celek Portugalska 25:22 a mohly se spolu s fanoušky radovat z postupu.
Postup českých házenkářek na Euro. A teď olympijská kvalifikace

Češky držely v úvodu krok a v osmé minutě se ujaly vedení 4:3. Od té doby ale začaly chybovat a Španělkám se podařila čtyřbodová šňůra, po níž utekly do trháku 11:6. Hostující hráčky měly tou dobou na kontě už sedm technických chyb a trenér Dahl si vzal oddechový čas.

Španělky ale i po něm navyšovaly náskok a v závěru poločasu trestaly jakékoliv české zaváhání. Po řadě rychlých brejků narostlo jejich vedení až na deset bodů (19:9). V poslední minutě korigovala českou ztrátu Cholevová, přesto reprezentantky odcházely do kabin s devítibodovým mankem.

Česká házenkářská reprezentantka Anna Franková.
Vyhrát německý pohár? Bomba! raduje se Franková. O Evropu přijít nechceme, říká

Jednadvacetiletá Cholevová pokračovala i po přestávce v dobrém střeleckém výkonu, Češkám se ale nedařilo manko výrazně stáhnout. Nejblíže se dostaly jen na osmibodový rozdíl a Španělky za ovací domácích fanoušků dotáhly duel bez větších potíží k vítězství o deset branek.

Španělsko - Česko 31:21 (19:10)

Nejvíce branek: Gonzálezová 7, Herrerová a Fragaová obě 4 - Cholevová 7, Stellnerová, J. Franková, A. Franková a Kovářová všechny 2. Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (oba Bosna). Sedmimetrové hody: 4/2 - 1/1. Vyloučení: 4:5.