Žádný bujarý večírek nebo diskotéka do ranních hodin. Házenkáři jsou profesionálové. A přestože dostali na silvestra volno, spíše ho trávili odpočinkem, klábosením a pohodou s přáteli a rodinou.

"Reprezentační program je před Eurem opravdu nabitý," poznamenal Jaroslav Trkovský, který hájí barvy klubu z Lovosic. "Jelikož jsme měli jen tři dny volna mezi srazem v Zubří a teď probíhajícím srazem v Brně, tak jsem silvestr strávil velice v poklidu s přítelkyní a rodinou. Byl jsem ještě na třídenním reprezentačním srazu před Vánoci, a tak jsem rád za každou chvilku, kterou mohu strávit doma."

Kádr trenéra Xaviera Sabatého teď čítá 23 jmen. Někdo má nominaci na šampionát prakticky jsou, jiní musí bojovat na hranici svých možností. Předvést se. Někteří už ale takřka o šanci přišli.

Daniel Režnický přestoupil z Plzně do polské Ostrovie
Patří k nejlepším v týmu. Zatím jsem v Polsku spokojený, říká házenkář Režnický

Na hraně byl třeba i Mathias Choleva, bratr (dvojče) známější Charlotty, která působí ve Francii. Pravděpodobně se však v týmu neobjeví. "Silvestr jsem strávil s kluky z Frýdku, kamarády a přítelkyní na chatě," prozradil hráč, jenž působí ve Frýdku-Místku.

Češi se chystají na generálku, kterou bude páteční mač proti Maďarsku. V sobotu už bude realizační tým vybírat vyvolené pro Euro.

Šampionát začíná ve středu 10. ledna, Češi do něj vstoupí o den později, kdy vyzvou Dánsko - favorita skupiny F i celého turnaje.