Češky hrály čtvrtfinále MS teprve podruhé od rozdělení federace a mohou vylepšit své maximum, jímž je osmé místo z roku 2017 ještě pod vedením trenéra Jana Bašného. Zároveň se poprvé v samostatné historii dostaly do olympijské kvalifikace, která se uskuteční v dubnu.

Radost českých házenkářek
Euforie, senzace a olympijský sen. Poznejte házenkářky, které pobláznily Česko

„Prohrály jsme, ale nesmíme věšet hlavy. Blížíme se ke konci, už jsme všechny trochu unavené, ale doufám, že ten poslední zápas vyhrajeme,“ řekla Natálie Kuxová. „Vydáme ze sebe co nejvíc, doufám, že vydolujeme poslední zbytky sil a předvedeme co nejlepší výkon, abychom byly spokojené.“

„Hráčky jsou teď více unavené než smutné z prohry. Jsme pospolu už čtvrtým týdnem, holky nikdy tuhle situaci nepoznaly. Teď je na nás vytvořit energii, abychom ji dali do posledního zápasu,“ burcoval trenér Bent Dahl.

Německo - Česko 32:26 (14:12)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Stříšková 1, Šustáčková 1, Desortová 1, Stellnerová, Kuxová 4, J. Franková, A. Franková, Dresslerová 2, Zachová 4, Jeřábková 6/1, Malá 4, Jestříbková, Cholevová 3/1.

Nejvíce branek Německa: Leuchterová 6. Rozhodčí: Garcíaová, Paolantoniová (obě Arg.). Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/2. Vyloučení: 6:3. Diváci: 445.