Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla proti čtvrtému týmu z předloňského šampionátu a stříbrnému medailistovi z roku 2019 po celý zápas dominovaly a udržovaly si vedení.

Skvělým výkonem přispěla k českému vítězství brankářka Petra Kudláčková, která zlikvidovala 18 střel a měla úspěšnost zákroků 46 procent. Devět gólů dala nejlepší střelkyně utkání Markéta Jeřábková, osmkrát skórovala Charlotte Cholevová a sedmkrát se trefila Veronika Malá.

Kamila Kordovská
Nevím, co to rozhodčí pískají. Házenkářka Kordovská poprvé komentovala

„Úžasný výkon. Jsem tak pyšný na tým, jak se na tenhle zápas v minulých dnech připravil a jak se na něj motivoval. Nepovede se vám každý den Španělsko totálně vymazat ze hřiště,“ uvedl ve svazové nahrávce pro média Dahl.

Rozhodne se proti Brazílii

Reprezentační výběr má na kontě v šestičlenné skupině šest bodů stejně jako Španělky, s nimiž díky dnešní výhře získal lepší vzájemnou bilanci. V závěrečném utkání osmifinálové fáze Dahlovy svěřenkyně v neděli vyzvou Brazílii, která ztrácí dva body.

Česká házenkářka Markéta Jeřábková v utkání proti Argentině
Bez jejích gólů to nešlo. Jeřábková je jednou z hvězd házenkářského MS

„Teď si potřebujeme odpočinout a být připraveni na neděli. Jsme v lepší pozici, než jsme byli před zápasem. Ale nic není hotovo. Brazilky jsou těžký soupeř, mohou být velmi nebezpečné,“ dodal třiapadesátiletý norský trenér.

Češkám by k účasti ve čtvrtfinále mohla za určitých okolností stačit remíza nebo dokonce těsná porážka. Do závěrečných vyřazovacích bojů projdou první dva týmy z každé osmifinálové skupiny.