Český tým postoupil na mistrovství světa do čtvrtfinále teprve podruhé od rozdělení federace a minimálně vyrovná dosavadní maximum, jímž je osmé místo z roku 2017 pod trenérem Janem Bašným. Dahlův výběr má zároveň už jistou účast v dubnové olympijské kvalifikaci a v závěru šampionátu bude bojovat o co nejlepší výchozí pozici.

„Asi nikdo od nás nečekal, že bychom mohli vyhrát. Ale my jsem měli svá očekávání uvnitř týmu. Chtěli jsme předvést dobrý výkon, odehrát dobrý zápas. Musíme si přiznat, že ještě nejsme na úrovni Francie. Myslím, že tenhle výsledek nebude mít vliv na páteční zápas. Teď se musíme pokusit trochu dobít baterky a přichystat se asi na Německo, i když to samozřejmě záleží na výsledku čtvrtfinále,“ řekl Dahl.

Chybějící síly

Češkám po náročném přesunu po osmifinálové skupině z dánského Frederikshavnu, který se vinou zpoždění letadla protáhl, začaly viditelně docházet síly. Trenér Dahl musel sáhnout do sestavy a poslat na hřiště i náhradnice.

„Není to o vysoké porážce, je to o chybějících silách v druhé půli. Snažili jsme se ze sebe dostat to nejlepší. V prvním poločase jsme dotahovali a dotahovali, plnili jsme náš plán. V druhé půli to bylo těžké. Naše nástroje nejsou na takové úrovni, jako má Francie,“ řekl Dahl.

Kamila Kordovská
Nevím, co to rozhodčí pískají. Házenkářka Kordovská poprvé komentovala

„Francie je světový tým, byly jsme si vědomé jejich kvalit. Myslím, že obrovský úspěch je už to, že jsme se do čtvrtfinále vůbec dostaly. Teď se porveme o co nejlepší umístění a nejlepší vstup do kvalifikace o olympijské hry,“ uvedla brankářka Sabrina Novotná.