Když jsem byla kvůli covidu nucená přesunout termín křtu své knihy Turnový háj z devátého dubna 2020 na devátého září 2020, vlastně se mi ulevilo. Alespoň vypointuju slovní hříčky a zašiju díru na košili. Jen budu muset vytisknout nové pozvánky. Bylo mi trochu líto milého kmotra knihy, psychiatra Radkina Honzáka. Ten se ale s přesunem vypořádal s grácií. Napsal: „Líbezná vílo, navíc krásně prdlá. Nebědujmež! Napište pak, kde se konají orgie.“ V srpnu jsem ho požádala o adresu, kvůli pozvánce.

Spisovatelka Alena Mornštajnová
FEJETON: O vlacích, botách a lidech

„Poštovní adresu nemám. Jsem v lesích, dojedu do Prahy, umeju se a přijdu,“ zněla odpověď.

Eva Turnová
je hudebnice a spisovatelka

Jenže prvního září se provalilo, že náš bubeník se ocitl v místnosti s někým, kdo si potřásl rukou s někým, kdo žije s někým, kdo má asi covid, a bubeník tak skončil v karanténě, ze které nemohl bubnovat. Křest se přesunul na šestý listopad. Pozvánky jsem zase tiskla zbytečně. Radkin neztrácí esprit:

„Líbezná holčičko, šestého listopadu je Leonarda, a jestli nám da Vinci bude přízniv, bude to jízda. Doba nám nepřeje, je konjunkce Urana a Saturnu, ale dlouho už nebude.“

Uran a Saturn si konjunkci zjevně protáhli, zrušen byl i listopadový termín a křest se přesunul na duben. Jediné plus je, že u pozvánek z dubna 2020 jen přepíšu nulu na jedničku.

Radkin píše: „Pláču hlasem, není mi dáno spatřit vaši líbeznou tvář. Mohla byste se přejmenovat na Sturnovaná… Posílám luftem přání všeho dobra.“

Zdroj: Deník

Ok, do dubna složím nějaké nové písně a každé ráno budu trénovat bránici, abych si prodloužila vokál. Nakonec jsem ale prožila zimu v nízkopodnětovém modu, kdy největší událostí bylo nakažení se covidem. Radkin mezitím rozjel talk show, vydal básně a dopsal memoáry „Kdo opil Jiřího?“.

Martin Vopěnka
René Fasel a selhání západních elit

Už v lednu je jasné, že přepsané pozvánky skončí v popelnici. Píšu Radkinovi, že se uvidíme šestého října 2021 možná.

Přišla mi odpověď: „Vítám Vás mezi bojovnice a bojovníky s větrnými mlýny, váš křest bude jedno velké turnádo.“

Těším se, ale pozvánky už netisknu.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.