Jste-li nadšenci do lodí a plavidel a máte-li rádi originální nápady, neměli byste si nechat ujít festival Holešovská Regata, konkrétně pak její přehlídku netradičních plavidel, kde každoročně mezi sebou zápolí ty nejoriginálnější plovoucí kousky. A to vytvořené především díky vlastním původním nápadům, speciálně pro tuto akci.

Holešovská Regata 2022:

Zdroj: Deník/Michal Burda

Jedenáctý ročník festivalu Holešovská Regata se uskuteční ve dnech 16. a 17. června 2023 v zahradách zámku Holešov. Přehlídka bude již pojedenácté jeho nezaměnitelnou součástí.

„Těší nás, že se přehlídka plavidel stala nejen tradiční, ale především oblíbenou součástí našeho festivalu. A to jak ze strany posádek, které rok od roku vytváří krásnější a propracovanější plavidla, ale také návštěvníků, kteří se na tuto podívanou těší stejně jako na hudební program,“ uvedl k letošní přehlídce Michal Žáček, ředitel festivalu Holešovská Regata.

10. ročník festivalu Holešovská Regata přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků. Jaký bude ten jedenáctý?
Holešovská Regata má jedinečný genius loci, říká ředitel festivalu Michal Žáček

Do přehlídky se každoročně hlásí školy, firmy, ale i jednotlivci. Soutěže se může zúčastnit maximálně 25 plavidel a kapacita bývá velmi rychle naplněna. Letos vypukne druhý festivalový den, a to 17. června od 16 hodin.


Nahrává se anketa ...

Odborná porota, složená ze známých osobností, zástupců města Holešov i partnerů festivalu, bude hodnotit nejen nápad a provedení, ale také schopnost plavidla plavat a manévrovat na hladině vodního kanálu. Tři nejlepší lodě pak získají finanční odměnu.

V loňském roce zvítězila loď s názvem Trojský kůň a ne náhodou ji sestavili studenti Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem.

Holešovská regata 2022 ve fotografiích:

Jak své plavidlo na Regatu přihlásit?

Registraci pro své originální plavidlo, které musí být životaschopné na vodě a zároveň splňovat podmínky původního nápadu, můžete provést na webu.

Kromě vyplnění základních informací o lodi a její posádce je v rámci letošního ročníku také novinka - posádka bude dodatečně požádána organizátory o dodání krátkého videa, ve kterém představí svou loď, posádku, nebo například průběh stavby a tvorby. Kreativitě se meze nekladou! Video by mělo být dlouhé přibližně 1 – 2 minuty a je možno jej natočit jednoduše na telefon.

Kapela Jelen.
Kapela Jelen: Je nás osm, hrajeme na divné nástroje a těšíme se na Regatu

Zajímavostí pak je, že plavidlo nikdy nesmí mít jakýkoli motorový pohon – je tedy jedno, jakým způsobem jej posádka bude popohánět, tedy vítány jsou vesla, pádla i šlapadla.

V průběhu dvou dnů divákům mimo jiné zahrají zvučná jména jako Ewa Farna, Olympic, Mig 21, Michal Hrůza, Jelen, Peter Bič Project, Lenny, Adam Mišík, Sebastian, THiS, a další. Chybět nebude ani přejezd vodní lávky na kole, bohatý doprovodný program, atrakce pro děti nebo festivalový ohňostroj.