close Jak si vyrobit masku z PET lahve. info Zdroj: repro Deník zoom_in Nošení roušky má význam především pro ochranu okolí, neboť pomáhá částečně zamezit tomu, aby infikovaný člověk šířil nákazu dál. Nosit by ji měli tedy ti, kdo kašlou nebo kýchají. Stejně důležité je mýt si pečlivě ruce s použitím mýdla nebo dezinfekce.

!!! Roušky je dobré nosit zejména tehdy, vydáváte-li se do míst s větší koncentrací lidí, tedy k lékaři, na nákup, do lékárny, na poštu a podobně. Pamatujte přitom: nejde primárně o vaši, ale zejména o ochranu druhých.

Je dobré vědět, že rouška lépe funguje, když je dostatečně natěsno přitisknuta k obličeji. Z toho důvodu je praktičtější hladké oholení než výrazný plnovous.

Návod ke správnému používání roušky podle Světové zdravotnické organizace najdete v naší galerii. Ve videích se můžete podívat, jak si případně roušku vyrobit.

Jaký udělat střih na roušku? Jak ji ušít? Podívejte se:

| Video: Youtube
| Video: Youtube
| Video: Youtube

CHOVEJME SE ODPOVĚDNĚ, NOSME ROUŠKY! Pokud máte roušku nebo si ji dokážete doma ušít, používejte ji při cestách do práce nebo při nákupech. Zvýšíte tak ochranu svou i svého okolí. S rouškou na tváři v tuto chvíli nebudete k smíchu, ale inspirujete k podobnému kroku ostatní. Pokud s tím souhlasíte, sdílejte tento příspěvek a dejte si foto v roušce jako svou profilovou fotku na facebook.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in