Při tomto signálu piloti neřeší, že nejsou na žádné akrobatické show a v kokpitu s nimi letí i smrtelníci. Následuje peklo, kdy souvrať střídá loping a sudový výkrut.

„Jste v pořádku?“ slyším ve sluchátkách hlas mého pilota Jana Rudzinského. „Já ano, ale žaludek ne,“ odtuším a snažím se nejen držet všeho, co mám po ruce, ale také si pořádně nasadit sluchátka, která mi při těch krkolomných kouscích stále padají z hlavy. I ona jsou zmatená z různých klesání a stoupání, kdy člověk neví, v jaké pozici se vlastně nachází. Jestli hlavou nahoru či dolů.

Martin Šonka se proletěl pod visutým mostem na Dolní Moravě
Kousek, který bere dech. Pilot Šonka jako první podletěl rekordní visutý most

Zá pár minut ale klesáme a piloti bezpečně přistávají na letiště v Jaroměři, kde má tato světoznámá letka svoji základnu. „Tak to máte za sebou. Dělali jsme jen jednodušší obraty, kdy jsme se dostali jen lehce k přetížení pět G,“ gratuluje mi Jan Rudzinskyj, který spolu se svými kolegy Stanislavem Čejkou, Janem Tvrdíkem a nově i s Martinem Špačkem nesou dál pochodeň této skupiny, jež nedávno oslavila 60 let své existence.

Chvilka před startemChvilka před startemZdroj: Petra Šidlikovská

Poslední roky však byly i pro muže, kteří rozdávají svým uměním radost po celém světě, kritické. „Je to teď velká radost opět létat. Vše přerušila pandemie. Stáli jsme na zemi prakticky dva roky. Vystoupení bylo minimum,“ konstatuje Rudzinskyj.

Těžká doba

Všem leteckým nadšencům však dělají vrásky na čele současné vysoké ceny paliv a dalších energií. „Máme štěstí v neštěstí, že jsme letos mohli létat ještě s palivem ze starých zásob. Tedy těch, kterých se nedotkla současná vysoká cena, která se zvedla až dvojnásobně,“ uvedl manažer skupiny Martin Nepovím. „Otázkou je, co bude v následujících měsících. Asi budeme muset přehodnotit, jak často budeme cvičit.  Nácvik je u nás však na prvním místě a nedá se na něm šetřit,“ dodal Nepovím.

Jen pro představu, letecký speciál XA 42 si za hodinu letu vezme asi 90 litrů speciálního vysokooktanového paliva Avgas 100 LL. Jeho cena byla ještě v loňském roce kolem 40 korun za litr. Dnes se cenovka přehoupla přes 70 korun. Hodina ve vzduchu tak piloty  - jen v nákladech na palivo - stojí přes šest tisíc korun.

"Mám rád jednoduchý a účelný design. Takový je i náš obývák," říká Martin Šonka
Jak bydlí pilot Martin Šonka: letecké křeslo i starožitné hodiny po babičce

Rostoucí ceny však nedělají problémy jen jaroměřským akrobatům, ale i dalším letcům a provozovatelům letišť. „Všechno stoupá. Nejenom cena paliv, ale i dalších provozních nákladů na letišti. Sami nemůžeme říct, jak se nás to dotkne v následujících měsících. Otázkou také je, kolik ještě ‚hobíků‘ do tohoto odvětví bude chtít dávat své peníze,“ řekl Deníku prezident Aeroklubu České republiky Vlastimil Dvořák. Samotný Aeroklub má 2600 členů a létá se na 90 letištích po celém Česku.  

Flying Bulls Aerobatics Team má své kořeny v roce 1960, kdy Jiří Tlustý založil slavnou Chrudimskou čtyřku. Formace si vydobyla světové jméno na leteckých dnech po celé Evropě. Po vynucené přestávce na začátku osmdesátých let se skupina vrátila na nebe v roce 1990. Po několika personálních obměnách nyní létá ve složení Stanislav Čejka (vedoucí), Jan Tvrdík (pravé křídlo), Jan Rudzinskyj (levé křídlo) a Martin Špaček (slot).

Při svých leteckých skupinových vystoupeních v oblacích předvádějí piloti ze skupiny Flying Bulls Aerobatics Team prvky, které jsou extrémně náročné i v individuální akrobacii.