Perspektiva je Hugův nejlepší přítel a změna úhlu pohledu a hravá kompozice v jeho fotografiích přináší pozorovatelům jeho osobitý náhled na svět. Místo pro každou fotografii pečlivě vybírá a nemá problém se na něj i několikrát vrátit, když se mu záběr nepovede tak, jak si představoval. Výsledek ale vždy stojí za to, o čemž se můžete přesvědčit jak v naší fotogalerii, tak na instagramovém profilu umělce @suissas.

V jeho snímcích se obyčejná ulička změní v žárovku, střecha v zip, most v louskáček na ořech či auto v prsten. Stačí si jen správně stoupnout a zmáčknout spoušť. „Všechny fotografie, které pořídím, fotím mobilem. Když se mi pak zdá, že obrázek není takový, jak jsem si ho představoval, upravím ho k dokonalosti následnou postprodukcí. Mnohem důležitější, než jak fotka vznikla, je pro mě to, jak celé dílo působí,“ řekl nedávno pro boredpanda.com.

Ve večerních hodinách domečky většinou i svítí
Magie v ulicích. AnonyMouse staví po městě miniaturní domečky pro myši

Pomocí vynucené perspektivy a úhlů zobrazuje Hugo Suissas surrealistické, ohromující a magické fotografie, ve kterých proměňuje obyčejné mosty, krajinu a další fantastická místa a předměty v kouzelné rekvizity. Každá jeho fotografie má jiný příběh a ztělesňuje jinou myšlenku, pomocí které se umělec snaží sdělit, že obyčejný a fádní svět, na který jsme zvyklí, lze vidět i novým a zábavnějším způsobem.

A ač Hugo fotografii nikdy nestudoval a dostal se k ní spíš přes kamaráda na Instagramu, nedovede si bez ní už představit život. Pro boredpanda.com také řekl: „Jsem posedlým umělcem, který nepřestane, dokud nezhmotní vše, co má v hlavě. Každý den si sednu ke stolu a začínám s bílým papírem. Cítím ale neovladatelnou touhu vytvářet věci, které na této planetě ani jinde v galaxii doposud nebyly provedeny,“ vysvětlil umělec pro zahraniční server.