Když už ušel hodný kus cesty, najednou se před ním něco mihlo a na starý pařez vedle Richarda přistála sojka. „Ahoj,“ řekla. „Ahoj,“ pozdravil medvídek. „Jak se jmenuješ?“ zeptal se ještě. „Silva,“ odpověděla mu. „A ty?“ „Já jsem Richard,“ představil se.

„Silvo, neznáš tady nějaké vhodné místo k bydlení?“ „Samozřejmě, pojď za mnou.“ Silva vzlétla a letěla směrem na západ. Medvěd ji rychle následoval. Po cestě stihla Silva Richarda seznámit s některými obyvateli lesa. Jezevec Ota Richardovi dokonce prozradil, že místo, na které ho sojka vede, se jmenuje Západní louka.

O Žlutěnce
Speciál Deníku: Pište pohádky

Když večer se Silvou konečně dorazili na místo, uviděl Richard kamenitou skálu, ve které zela díra do jeskyně. Richard na nic nečekal, běžel ke skále a vlezl dovnitř jeskyně. Byla tak akorát velká pro jednoho medvěda. Richard si lehl na zem a vyčerpáním hned usnul.

Do našeho speciálu Pište pohádky nám příběhy i básničky dětí z družiny Základní školy Beroun-Závodí poslala paní vychovatelka Květa Hrbáčková.

Následující ráno Richard zavolal sojku Silvu a řekl jí, ať svolá své kamarády z lesa. S pomocí lišky Ryšky našli několik spadlých borovic a lesní myši kmeny nahlodaly tak, že se daly zlomit.

Sloupy z kmenů Richard podepřel vchod do jeskyně, aby se nezřítila. Mezitím datel Petr, jezevec Ota a myška Marta vyrobili Richardovi ze zbylého dřeva postel, stůl se židlí a bednu na skladování jídla. Potom mu lesní mravenci ze lnu (len je rostlina) vyrobili koberec.

Děti v družině Základní školy Beroun-Závodí čtou pohádky, které vycházely v Deníku
Máme splněno! Povedlo se nám potěšit děti

Všechen vyrobený nábytek Richard naskládal do jeskyně tak, aby se do ní vešel. Když byl domek hotov, Richard všem řekl: „Moc vám všem děkuji za pomoc.“

Všechna zvířátka se tedy rozešla do svých domovů. A v tom domku ve skále žil Richard jako velký medvěd šťastně až navěky.

Máte i vy doma v šuplíku pohádky, které jste napsali pro své děti nebo vnoučata? Potěšte svými příběhy i další děti a zašlete je na adresu natasa.budacova@denik.cz. Ty povedené rádí vydáme na našem webu.

Autor: Beáta Ekrtová
Veverušáci, 2. oddělení
Školní družina Základní školy Beroun-Závodí