Liliana se denně prochází, dává vláhu mechům i lišejníkům, sází nové stromečky, plní krmítka ptákům i krmelce srnkám, také ježkům nechává ty nejčervenější jablíčka, sbírá lesní jahody, maliny, ostružiny i borůvky, a daruje je svým věrným pomocníkům – lesním skřítkům – kteří jí také pilně pomáhají v práci. Jedni kácí staré uschlé stromy, druzí z nich vyrábí krmítka, studánky, altánky, další staví hráze a starají se o vodní říši, ve které dominuje hodný stařeček – vodník Brunclík. Nejtěžší práci mají ovšem ti, kteří se starají květinové víle o její království. Ona je na ně hodná a vždy je za jejich pilnou práci odmění.

Liliana je překrásná rozumná víla, která zde spravedlivě panuje. Její dlouhé hnědé kudrnaté vlasy – ozdobené květinami – lemují bílý obličej. Má zelené oči plné třpytivých jisker, krátký nos, dvě řádky odkrývající bílé zuby. Štíhlou postavu zvýrazňují zelenkavé šaty.

Motýlci. Ilustrace: Jan Smital
O motýlkovi

I když je to osoba hodná, láskyplná a veselá, tak ji přece jen něco chybí ke štěstí. Byla by šťastnější panovnicí, kdyby vedle sebe měla svého prince, který by jí byl oporou, miloval ji a pomáhal jí s kralováním. Ale dejme tomu čas, jak se říká, třeba i ona pozná opravdového prince.

Nyní je naopak čas na pohádky. Na takové, jež budou děti rády a se zalíbením poslouchat a později i číst. Poslechněte si, milé děti, kouzelné pohádky ze světa Květinového ráje, jeho okolí i obyvatel. Vyprávět vám je bude květinová víla Liliana.

Autor: Jitka Ježková

V příštím díle se dozvíte, jak veverka Terka napravila zlého sedláka, který pytlačil a týral zvířata. Pohádku si s dětmi na našem webu můžete číst zase zítra!

Kouzelné pohádky ze světa Květinového ráje, jeho okolí i obyvatel, nám zaslala paní Jitka Ježková. Vyprávět vám je bude květinová víla Liliana.