„Další den se sešly děti, které nechodí na bruslení, ve školní družině a vyprávěly o tom, co všechno viděly. Jejich vyprávění nám ještě k tomu domalovala pohádka O sýkorce Žlutěnce. Krásné pohádky, které vychází v rubrice Berounského deníku, nesou tento název.

My jsme si z pohádky udělali zpočátku i hádanku. Pohádku o Žlutěnce jsme si přečetli, ale vynechávali jsme druh tohoto ptáčka. Úkolem dětí bylo poznat, o jakých opeřencích je zde řeč,“ vyprávěla o skvělém nápadu paní vychovatelka.

A jak to dopadlo? „Poznali jsme! Jedná se o Žlutěnku, což je sýkora koňadra, její kamarádku Modřenku – sýkora modřinka. Sýkorky se seznámí s dalšími ptáčky, a to jsou kosi černí,“ radovala se ze šikovných dětí v družině berounské školy Květa Hrbáčková.

„Jednotlivé pohádky jsou souborem knihy O sýkorce Žlutěnce, kterou napsala paní Ludmila Sýkorová z Ostravy pro svá čtyři vnoučata,“ vysvětlila pak paní vychovatelka rodičům svých svěřenců.

„V četbě všech pohádek budeme pokračovat i nadále. Paní Sýkorová, moc děkujeme za tyto pohádky, které jistě už nejsou pohádkami jen vašich vnoučat. Jsou super!“ dodala Květa Hrbáčková.

A my v redakci Speciálních projektů Deníku za Žlutěnku srdečně děkujeme paní Sýkorové, ale moc děkujeme také paní vychovatelce Hrbáčkové, že u dětí pěstuje jak lásku k přírodě, tak ke čtení krásných příběhů.

A v neposlední řadě také za to, že s dětmi v družině Základní školy Beroun-Závodí aktivně reagovali na naši výzvu a zaslali nám své Medvědí příběhy a také Dračí historky. Můžete se na ně těšit už brzy na našem webu.