Jistě už jste někdy přemýšleli nad tím, jaké by to bylo, kdybyste dělali práci, do které byste se každý den probouzeli s pocitem, že jdete dělat to, co vás baví a co vám dává smysl. Většina lidí však vstává do práce s nechutí a nemůže se dočkat pátku, aby byl před nimi alespoň vymodlený víkend.

To ovšem nemůže tvrdit Ruby Perman z Dana Point v Kalifornii - grafická designérka, která našla ve své zálibě i práci snů. Používá totiž jakékoliv jídlo k tomu, aby vytvořila legendární kostýmy známých celebrit z řad herců či zpěváků. Nevynechává ani vážené osobnosti, jako je například Její Veličenstvo královna Alžběta II.

Fotografie zaujaly i velká média jako je British Daily či NY Post.
OBRAZEM: Šikovný Maďar překvapuje svými miniaturami

„To, co pro mě zpočátku bylo jen jakýsi kreativní oddych od práce, dvou dětí a náročností dnešní doby, se stalo prací, o které se mi nikdy ani nezdálo. Neustále spolupracuji s úžasnými společnostmi, známými hudebníky, za což jsem velmi vděčná. Mohu vám jen doporučit, ať také děláte více toho, co vás činí šťastnými, protože jedině tak dojdete ke svému cíli,“ vzkazuje svým sledujícím na sociálních sítích food artistka, která vystupuje pod jménem rubyperman.

Její fanoušci pak nešetří chválou. Jeden z nich napsal: „Jsi úžasná a já absolutně miluji to, co děláš." Ovšem podobných komentářů je u každého zveřejněného díla nespočet.

Dva miliony sledujících 

Ruby je skutečnou módní umělkyní, která si k ruce bere ovoce, zeleninu, potravinové dekorace, rýži, zkrátka cokoliv jedlého, aby to jedinečným a vskutku uměleckým způsobem změnila pomocí nožíku, nůžek či pinzety do originálních kostýmů. Kreativita se jí nedá upřít a z její práce sálá profesionalita a nadšení pro módu a food styling.

Ukázky zajímavých strojů ze sbírek Muzea historických motocyklů ve Svratouchu.
Veteráni z celého světa. Sběratel najezdil za motorkami desítky tisíc kilometrů

Z potravin ze své kuchyně tak pravidelně vytváří róby pro osobnosti, jako například pro Eltona Johna, Elvise, Freddieho Mercuryho, Jennifer Aniston, Oprah, Rihannu, Lady Gagu nebo třeba Michaela Jacksona. Dokonce velmi věrně vytvořila i ikonické zelené šaty od Versaceho pro Jennifer Lopez, a to jen s použitím čerstvého rozmarýnu.

Na další práci této umělkyně se podívejte do naší galerie.

Autor: Kateřina Němcová