Náklady novin sice klesají, ale o jejich konci nemůže být řeč. Při životě je drží čtenáři, kterým je příjemné vidět myšlenky černé na bílém. Noviny se na rozdíl od textu na monitoru či na displeji dají vzít do ruky, a to činí vytištěný článek opravdovějším a psychologicky důvěryhodnějším, než jsou věty, co se mihnou na počítači, anebo poletují éterem.

Když se říká, že co člověka nezabije, to ho posílí, platí to i pro noviny. Díky revoluci v komunikaci tisk ztratil monopol na poskytování aktuálních informací. Oč jsou ale noviny proti elektronickým médiím pomalejší, o to jsou hlubší a komplexnější. Noviny už nejsou primárně o tom, co se stalo. K tomu, co se stalo, nabízejí kontext, souvislosti, analýzy, komentáře. Posláním novin je pomoci čtenáři v orientaci, nikoliv ho pouze rychle a nezřídka i povrchně informovat. 

Konec roku je příležitostí poděkovat vám, našim čtenářům, že jste zůstali věrni tištěným novinám a že čtete zrovna ty naše, regionální. Plyne z toho, že ještě nejsme zcela globalizovaní a dosud žijeme místními událostmi. Existence regionálního Deníku je pak důkazem existence regionálního společenství. Důkazem, že máme společného něco, o čem stojí za to psáta co nás baví číst.