Jelikož naši tajní nejsou politologickým či sociologickým ústavem, který hybriditu zkoumá klidně a nestranně, nedovídáme se z jejich veřejné zprávy, zda jsme schopni v hybridním boji držet s Rusy a Číňany krok, anebo jak se proti Rusku hybridně daří Američanům nebo Britům. Můžeme jen doufat, že na cizí hybridnosti odpovídáme stejnou hybridní mincí, jen o tom nevíme, protože je to přísně tajné.

Vedle hybridní manipulace zde stále máme starou známou špionáž. Zrovna včera jsme se s několikadenním odstupem dověděli, že jeden ruský špion byl vypovězen ze Slovenska. Podle slovenského premiéra se tak stalo slušně a reakce Ruska byla standardní, což znamená, že Rusové na oplátku slušně vyhostí špiona slovenského. Žádná strana se nemá k tomu, aby uváděla detaily, neboť by to neprospělo standardním vztahům.

U nás určitě také máme nějaké špiony k vyhoštění a soudě z toho, co hlásí BIS, jsou zde relevantní důvody ukázat na některého ve vší slušnosti prstem. Standardním vztahům prospívá, když se občas věci řeší transparentně, čili nehybridně.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.