Když v posledních letech neměli naši reprezentanti výsledky, brali jsme to jako přechodnou indispozici. Teď ale od samotných hráčů slyšíme, že od nich nemáme nic velkého čekat, dobře že už bylo za Nedvěda. Při aktuálním přístupu hráčů k reprezentaci nemá smysl utrácet za vstupné ani zapínat televizi.

Současně s krizí fotbalových profesionálů se poslední dobou lamentuje i nad krizí fotbalu amatérského. Hlavně na vesnicích zanikají kluby, protože ubývá kluků, které baví honit se za míčem. Může prý za to i individualizace, která vytlačuje kolektivní sporty na vedlejší kolej. Trendem je udělat se vítězně pro sebe, nikoli vytvořit vítěznou partu.

Generace, pro které fotbal znamenal životní styl, střídají generace, pro které je fotbal zábavnou podívanou. Jako podívaná ohrožen není. Fotbalové velkokluby nikdy nehrály pohledněji než dnes a kdo chce mít požitek z fotbalového umění, není naštěstí nucen trpět u zápasů našich reprezentantů. Nebýt nostalgie po časech, kdy byl český fotbal světový, nebyli bychom na naše hráče přísní a nebyli bychom z nich na infarkt.