Královská svatba je podívaná, která se asi nikdy neomrzí. Jde o globální show, která je současně reklamou na monarchii. Neumíme sice říct, k čemu je v dnešním světě konkrétně třeba králů, královen, princezen a princů, ale cítíme, že bez nich by světu cosi chybělo.

O konstitučních monarchiích se říká, že jsou nejstabilnějšími demokraciemi. V Británii se ještě nedávno diskutovalo, zda monarchie není přežitek, zda mají poddaní Jejího Veličenstva z královské rodiny nějaký užitek. Aktuálně ovšem budí rozpaky spíše politici, kteří do společnosti vnášejí chaos.

Na šťastnou princeznu a jejího prince je daleko lepší pohled než na rozhádané politiky. Královská rodina je teď v lepší kondici než britský parlament. Jak vidno, užitkem z monarchie je pocit, že ve společnosti přetrvává řád a drží se tradice.

Svatba Harryho a Meghan byla událostí společenskou, nikoli politickou. Přesto se bere i jako symbol britsko-americké vzájemnosti. Současné politické napětí mezi Evropou a Amerikou není tak vážné, aby vrhlo stín na královskou svatbu. Faktem ale je, že mezi svatebčany chyběli politici, kteří by vytvářeli dusno.