Poté, co probrali složení olympijské delegace KLDR, ve které se vedle sportovců objeví roztleskávačky, družstvo na předvádění taekwonda, novináři a vysocí činitelé, domluvili se také na obnově vojenské horké linky pro naléhavé spojení mezi armádami obou zemí.

Vojenská horká linka není zárukou, že nedojde k vojenskému konfliktu. Je ale zárukou toho, že ke konfliktu nedojde omylem, nešťastnou shodou náhod. To vůbec není málo. Navíc je možné, že když už si rozdělení Korejci sedli společně ke stolu, domluví se na obnově setkávání rozdělených rodin anebo na ukončení některých propagandistických provokací. Jižní Korejci také uvažují o možnosti dočasně zrušit ve spolupráci s OSN některé sankce.

Že vzájemná korejská vstřícnost vydrží i po olympiádě není pravděpodobné. Ke skepsi vybízí krach minulých pokusů o sblížení. Příkopy jsou příliš hluboké a sjednocení Korejců není v geopolitickém zájmu zainteresovaných velmocí USA a Číny. Schopnost sportovců polepšit politiky je malá. Mají jiné priority, než je fair play, a heslo „sláva vítězům, čest poraženým“ jim nic neříká.