Pákistán je s 205 miliony obyvatel nepřehlédnutelným islámským státem a případ Asii Bibiové ukazuje, že patřit tam ke křesťanské menšině není úplně komfortní. Vliv radikálních islamistů je takový, že stát nemá odvahu umožnit nevinné ženě, která už osm let strávila ve vězení na samotce, aby opustila zemi, kde jí na svobodě půjde o život. Zatím tedy Pákistán spěšně opustil její obhájce s odůvodněním, že pokud má za svou klientku bojovat, musí nejprve zůstat naživu.

Každé náboženství má vedle přívětivé tváře i tvář odvrácenou, temnou a islám se poslední dobou touto svou horší tváří ke své škodě prezentuje docela často. Po období, kdy se zdálo, že různá náboženství nacházejí způsob, jak vedle sebe existovat, sílí vliv radikálů, kteří upřednostňují soupeření.

Stále platí, že hranice mezi dobrem a zlem nevede mezi lidmi různé víry, nýbrž mezi lidmi vlídnými a tolerantními a mezi radikály a fanatiky. Ti mírní a hodní by se určitě domluvili, ale to by nesměli mít prim radikálové, kteří před dialogem preferují šibenici.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.