Krása spočívá v jednoduchosti, nicméně rovněž je důležité, že navržená novela zákona nemá zvýšit cenu tepla a elektřiny. Čistý vzduch si klidně můžeme dovolit, nic by nás nestál!

Nejzajímavější na této pirátské iniciativě ale je, že se k ní přidávají i poslanci z ANO, TOP 09 či KDU-ČSL, především pak ti, kteří mají v zamořených oblastech své voliče.

Skoro to vypadá, že politici ucítili šanci přesvědčit na konkrétním příkladu občany, že zákonodárci nejsou úplně k ničemu. Běžné to ovšem není. Smyslem legislativního procesu je boj politických stran, které už z principu odmítají cokoli, s čím přijde konkurence.

Co je tedy nyní jinak? Asi jsme svědky atypické nevyhlášené volební kampaně. Ti chytřejší poslanci se budou snažit bez ohledu na patovou situaci a nemožnost sestavit vládu přicházet s konstruktivními nápady a ukazovat voličům, že se pro ně snaží něco dělat. Ti méně chytří se budou tvářit, že se nic dělat nedá a ani nemá, dokud není rozdělena volební kořist. To, co vypadá jako partnerství konkurentů, je partnerstvím chytrých.