Kromě toho, že je brněnské nádraží starobylé a krásné, pochvalují si cestující skutečnost, že se nachází v Brně, čili na okraji historického centra. Tím pádem je to z nádraží i na nádraží blízko, což se ve většině evropských měst považuje za ideální stav. Brněnští politici se ale za své nádraží stydí. Místo aby usilovali o jeho restaurování a modernizaci, chtějí ho nahradit novým nádražím kdesi u řeky.

Ke zrušení nádraží v centru Brna jistě existuje řada důvodů, které asi politici brali v potaz. Především jde o skvělou zakázku pro developery. Přestavět centrum města, včetně dopravní infrastruktury se jen tak někomu nepoštěstí.

Navíc za peníze, které pro Brno ze státního rozpočtu vyčlení Praha. Odstěhováním nádraží vznikne spousta problémů, které budou moci politici úspěšně řešit. Mimo jiné zůstane v centru památkově chráněná budova, kterou určitě někdo citlivě předělá na nákupní galerii anebo na kavárnu.

Rušné nádraží ztichne. Život se odstěhuje na periferii, zatímco z centra se stane periferie: Místo, které není proč vyhledávat a kterému je lepší se vyhnout.