Nevíme ovšem, jak je rozhovor předjednán a jak blízko si jeden druhého pustí k tělu. Americký prezident prohlásil, že mu stačí minuta, aby prokouknul Kima, zda myslí denuklearizaci Koreje vážně. Klidně je možné, že má Trump zájem právě na tom minutovém setkání, kterým předvede „dobrou vůli“ a současně naprostou nemožnost jakékoli domluvy.

Kim se ale zřejmě domluvit chce, respektive musí, neboť na tom trvá jeho spojenec, Čína. Pokud se Donald s Kimem spřátelí, pouhým mírem to neskončí. Nejprve ztratí smysl ekonomické sankce. O KLDR s jejím nenasyceným trhem bude nepochybně mezi globalisty rvačka. Souběžně dojde na politické otevírání se Severní Koreje světu, neboť pokud se s Kimem baví Donald, pak může kdokoli. Jak to ale bude s demokracií a lidskými právy?

Pokud se znormalizují vzaty mezi Severní a Jižní Koreou, dříve nebo později přijde řeč na americké vojenské základny v regionu. Nebudou-li sloužit ochraně Jihu před nepřátelským Severem, bude pro ně třeba najít nějakou jinou práci, aby nebylo nutné je zrušit. Jenomže jakou práci? Tohle rande na slepo v Singapuru vypadá na pořádnou divočinu!

Ivan Hoffman
Den Ivana Hoffmana: Milý příteli Jarku
Ivan Hoffman
Den Ivana Hoffmana: Potíž s rovnocenností