Protože strana podporovaná Američany nevítězí a Rusové chrání Asada nejen před islamisty, ale i před Američany, čeká se nyní na to, zda si USA a Rusko začnou sestřelovat rakety a letadla, likvidovat odpalovací zařízení a potápět letadlové lodě a ponorky.

V hlubokém míru se lidé války nebojí. Představují si ji jako počítačovou hru, cosi dobrodružného, nicméně vzdáleného, co bezprostředně nesouvisí s jejich životy. Lidé, které baví vojenství, možná se zájmem vyhlížejí konfrontaci, která ukáže, zda jsou americké rakety skutečně tak „krásné, nové a sofistikované“, jak tvrdí Donald Trump, anebo zda je ruský protiraketový systém S-400 tak účinný, jakou má mezi vojenskými experty pověst.

Neví se, zda Trump zavelí k útoku, ale ví se, že Rusové jsou připraveni. Rádi předvedou své protiraketové systémy potenciálním zájemcům. Sýrie je pro vojáky lákavý terč, ale také nastražená past. V Sýrii lze demonstrovat vojenskou převahu, ale také utrpět nepříjemnou blamáž. O čem se prakticky nemluví, je válka. Pokud se Američané s Rusy servou napřímo v Sýrii, pokračovat budou v Rusku a Americe, přičemž Evropa určitě nezůstane bokem. Sýrie je pouze prvním z mnoha terčů!