Bude levicová, což je dáno koalicí s levicovými sociálními demokraty a tichou levicovou podporou komunistů. Pokud jde o ANO, umí být pravé i levé dle potřeby. Kdyby se, jak to trefně vystihl Václav Klaus starší „ODS sama nevyautovala z jednání s ANO“, měli bychom vládu pravicovou, kterou Andrej Babiš zjevně preferoval. Protože ale rozdíl mezi pravicí a levicí už rozeznají pouze političtí fajnšmekři, není pro Babiše podstatné, koho nakonec vezme do party.

Od Jaroslava Faltýnka jsme o víkendu slyšeli, že programové prohlášení vlády bude díky programové shodě ANO a ČSSD sepsané do dvou týdnů. V tomto týdnu by pak mělo dojít na třístranná jednání, ve kterých se ANO a ČSSD budou ucházet o přízeň komunistů. Je pikantní, že se zrovna komunisté chystají obětovat a státotvorně podpořit vítěze demokratických voleb, aby občané netrpěli bezvládím.

Pokud jde o počasí, v příštím týdnu se má ochlazovat. U politiky je to s předpovědí těžší. Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic a nevyplácí se chválit den před večerem. ČSSD ještě může zjistit, že mezi skvělými kartami, které přišly od Babiše je i černý Petr, někdo z vyjednavačů může zmařit již dojednané novým nápadem. A hlavně, dopadne-li vyjednávání dobře a vznikne vláda, polovina občanů to stejně obrečí.