V jistém smyslu mají pravdu oba. Klaus, že je politika vyprázdněná a Topolánek, že politiku vyprázdnil také Klaus v dobách opoziční smlouvy.

Když nyní Topolánek říká, že tenkrát došlo k nekontrolovanému propojení politiky, velkého byznysu a organizovaného zločinu, neodhaluje nic, co by se nevědělo. Třeba ale těm, kteří proti němu intrikují, naznačuje, aby se drželi zpátky, nechtějí-li mít potíže.

Nebylo by to poprvé, co se politici, kteří ještě mají na plakátech napsáno, že spolu mluví, k sobě otočili zády. Tím se mimochodem dostáváme ke zjištění, čím je vyplněna „vyprázdněná“ politika: Místo péče o věci veřejné se v ní pečuje o soukromé kšefty.

Topolánek nám prozrazuje, že Tlustého parta řádila na ministerstvu financí jako černá ruka! Jenomže to dává k lepšímu až po té, když slyší Tlustého žalovat novinářům, že všichni kolem něj jsou nenažraní a zajímají je jen provize.

Jak upřímně to Topolánek myslí s přetrháváním nitek mezi mafiány z různých partají a nitek mezi politkou a zločinem také nevíme. Vzpomeňme, jak se v ČSSD vzepřel praktikám opoziční smlouvy Vladimír Špidla. Vlastní spolustraníci, kterým kazil kšefty, se mu pomstili zvolením Klause prezidentem…

Proč Mirek Topolánek nepřetrhával nitky, když Klaus kandidoval na prezidenta podruhé? Ten nadstranický propletenec, který dnes Topolánek dodatečně plísní, je nezničitelný.

Neznamená to samozřejmě, že bude odstřelen jako Mrázek. Stejně tak může být vykopnut za komisaře do Bruselu, jako se to stalo Špidlovi.