Pouze akademicky můžeme debatovat o tom, zda burkiny odsuzovat coby projev radikálního islámu, anebo je tolerovat, neboť podstatou demokracie je, že se každý koupe v tom, co mu vyhovuje. Našim zákonodárcům samozřejmě nic nebrání islámské dámské plavky preventivně zakázat, anebo povolit pro případ že by tento nešvar, respektive tato vymoženost dorazila i k nám.

Zkušenost ze světa ukazuje, že zákazem v několika francouzských přímořských lokalitách se burkiny staly velice populárními plavkami. Dokonce prý o ně mají zájem i nemuslimsky, kterým mimochodem není důvod je zakázat, když nejsou náboženským symbolem zotročení ženy, nýbrž pouze koupacím oděvem.

Plavky nejsou typické politické téma, ale možná právě proto se mu politici s gustem věnují. Pokud burkiny zakáže evropská komise, bude to třeba vtělit i do našeho práva. Pak by letošní sezóna, kdy se u nás v burkinách nikdo nekoupal, byla poslední, kdy to šlo. Minulo nás to jen o fous, vydechli by si všichni kromě feministek, kterým spíše vadí sexistické bikiny.