Byli fotografováni na každém kroku, jsou k disposici jejich rozhovory, záznamy koncertů a také antologie, mapující hudební nápady Lennona a McCartneyho s prvními pracovními verzemi jejich slavných písní. To hlavní ovšem o Beatles nikdy nikdo nevypátral a nerozluštil. Proč se zrovna oni stali tak populární, že zastínili všechny a všechno ostatní? Konstatuje se, že byli ve správnou chvíli na správném místě, že se potkali s dobou a zosobňovali přesně to, po čem byla poptávka. Ani to ale fenomén Beatles nevysvětluje.

Na čtyři hudebníky z Liverpoolu byla upřena obrovská pozornost. Protože měli obrovský vliv na mladou generaci, řada jejich prostořekých výroků se pitvala v médiích víc, než projevy státníků. Co chvíli byli kvůli nějaké provokaci a skandálu odepisováni, ale pokaždé se s vydáním nového alba vraceli na vrchol. Nakonec na tom vrcholu zůstali, i když se rozpadli a i když už jsou dva z nich po smrti. Výborné hudební skupiny zde byly před Beatles i po nich, v hudbě se stále něco děje a řeší, ale Beatles byli jen jednou a neopakovatelně.

Jsou věci, které když se děly, připadaly lidem jako historické a dnes si na ně nikdo nevzpomene. A jsou události, které se dějí nyní, je jich plná televize a my už tušíme, že po nich zítra neštěkne pes. Že ale před 50 lety v Beatles Ringo Starr nahradil Pete Besta, se ukázalo být klíčovou událostí dvacátého století. Kdy slavit padesátiny Beatles? Možná nejlépe 4. září, kdy spolu s Ringem nahráli první píseň Love Me Do.