Domobrana není dost silná, aby porazila ukrajinskou armádu, a ukrajinská armáda nemá valnou motivaci k boji, ve kterém má navíc kvůli nekompetentnímu velení velké ztráty. Obraz občanské války se do budoucna moc nezmění, bude pouze na všech stranách přibývat mrtvých. Už nyní si přitom Kyjev ostřelováním civilního obyvatelstva znepřátelil východ Ukrajiny natolik, že bude i v případě vítězství vnímán východními Ukrajinci, usilujícími o samostatnost, jako okupant.

Schůzky, jako je ta v Minsku, jsou geopolitickou exhibicí politiků, se kterou ostře kontrastují osobní tragédie lidí, kteří válku zažívají na vlastní kůži. Fotografie a videa z Ukrajiny jsou děsivá a ostře kontrastují s oficiální propagandou, která o lidském utrpení nemluví. Pokud se přestane na Ukrajině střílet, nebude to kvůli lidem, kteří nechápou, proč jsou ve vlastní zemi bombardováni vlastní armádou, ani kvůli těm západním Ukrajincům, kteří jsou násilně povoláváni do armády a posíláni na smrt. Střelba skončí tehdy, když politici domluví pro všechny strany přijatelný byznys.

Začíná se zdát, že občanská válka na Ukrajině nepřeroste do konfliktu mezi Ruskem a NATO. Byl by to konflikt jaderný, který nejde vyhrát. Rusko ani Evropa válku nepotřebují a Američané se přednostně soustřeďují na Blízký východ, kde jim jde o víc, než na Ukrajině. Většina členů EU hledá způsob, jak vztahy s Ruskem urovnat a nerozházet si to přitom s Američany. Masakr na Ukrajině je nezajímá.