Muži v politice se zkrátka neosvědčili. V zájmu občanů není, aby se poměr vyrovnal a žen aby bylo v parlamentu 50% místo dnešních 20%. Chtělo by to vyzkoušet politický model, při kterém by se dnešní situace zcela otočila. Mužů ve vysoké politice ať je maximálně 18% a ve vládě ne víc než dva.

Náš problém nespočívá vtom, že je v politice málo žen. Nemá smysl zavádět jejich „pozitivní diskriminaci" neboli administrativně ženy zvýhodňovat v politické soutěži. Máme úplně jiný problém: v politice máme příliš moc mužů. Obecně nejde o to hledat vhodné ženy, ale zbavit se mužů v politice, neboť se znemožnili a selhali. Samozřejmě u vědomí, že existují výjimky potvrzující pravidlo. Najde se žena, která se do politiky nehodí i výjimečný muž, který je pro politiku použitelný.

Naše společnost je zatížena patriarchálními stereotypy. Muži si toho o sobě kdoví proč hodně myslí a ženy se zbytečně drží zpátky. Dobře je to patrné u dosud známých prezidentských kandidátů. Ti mužští jsou jeden zbytečnější než druhý a jeli někdo důvěryhodný a na úrovni, jsou to jenom Zuzana Roithová a Táňa Fischerová. Ne že by se u nás nenašli nekompromitovaní, slušní muži, kteří by neudělali na hradě ostudu. Jenom se necpou do popředí a nikdo je dosud nepřemluvil, aby se obětovali… I proto tedy určitě prezidentku!