Edmonton čekal na vítězství vzákladní hrací době neuvěřitelných šestnáct zápasů. A ani proti Ostrovanům zNew Yorku to zpočátku na jednoduchou záležitost nevypadalo.

Po bezbrankové úvodní části, kdy hostující golman Rick DiPietro dvakrát vychytal Aleše Hemského, rozhodl nástup Olejářů do druhé dvacetiminutovky. Šikovný český štírek nejprve svým jedenáctým gólem v sezoně otevřel skóre ve 22. minutě střelou zápěstím, aby o pět minut později připravil pozici Shawnu Horcoffovi.

Pro toho branka znamenala jubilejní 100. trefu vNHL. Rozhodující nástup domácí dokončili těsně po polovině utkání, kdy se vnájezdu dva na jednoho prosadil Marty Reasoner.

Ačkoli vyslali Islanders na domácí svatyni v podstatě stejný počet střel jako Edmonton, výtečného Mathieua Garona se jim překonat nepodařilo.Skóre uzavřel na 4:0 střelou zvoleje při přesilovce tři minuty před koncem Jarret Stoll. Hemský byl poté vyhlášen první hvězdou zápasu.

Dallas konečně vyhrál

Po čtyřech porážkách vřadě se vítězství dočkaly Hvězdy zDallasu, když porazily 3:1 Minnesotu. Nejdříve ovšem musely přečkat dva kritické okamžiky vprvní třetině.

To nejprve vdeváté minutě neproměnil trestné střílení domácí Mike Ribero, když mu kotouč při pokusu o kličku sklouzl zhole, a pár vteřin před koncem třetiny nedal na druhé straně gól do šatny Marián Gáborík, který uháněl na domácího Martyho Turca sám po návratu ztrestné lavice.

Skóre otevřel čtvrtým gólem vsezoně dorážkou obránce Niskanen. Hosté ještě stihli po pár minutách srovnat ranou Parrishe, kterému asistoval Gáborík. Na dvě branky finského útočníka Antti Miettinena už ale Divočáci zareagovat nedokázali a odvezli si zAmerican Airlines centra porážku 1:3.

Mocní Kačeři předčili Predátory

Nahville začal vAnaheimu dobře a po první dvacetiminutovce vedl po přesilovkové ráně obránce Marka Židlického 1:0. Pro českého beka to byl třetí zásah v tomto soutěžním ročníku.

Prostřední dějství ale zcela ovládli domácí Mighty Ducks, když nasázeli Danu Ellisovi vbrance hostů během devíti minut čtyři branky. Nejprve srovnal Moen a za minutu už Anaheim vedl po ráně Chrise Kunitze. Zkázu Nashvillu dokonali vpolovině zápasu přesilovkovými trefami Pronger a Perry.

Druhý bod za asistenci si Židlický připsal ve 45. minutě při přesilovkové trefě Dumonta. To ale bylo ze strany hostů vše. Šest minut před koncem uzavřel skóre dorážkou na 5:2 Ryan Getzlaf.

Edmonton – NY Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky: 22. Hemský, 27. Horcoff (Hemský), 32. Reasoner, 57. Stoll. Střely na branku: 35:33

Nashville – Anaheim 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Branky: 21. Moen, 22. Kunitz, 28. Pronger, 29. Perry, 54. Getzlaf – 5. Židlický, 45. Dumont (Židlický). Střely: 37:22

Dallas – Minnesota 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 26. Niskanen, 32. a 43. Miettinen – 30. Parrish. Střely na branku: 30:19