Určí první šestku. Ta postoupí přímo do play off. Mezi dalšími čtyřmi mužstvy se rozhodne o zbylé dvojici postupujících.
Kdo se bude po 52. kole radovat, kdo zapláče? Tajenka dojde svého rozhřešení 21. února.
 
První šestka: České Budějovice, Slavia a Liberec mohou být v klidu. Mají nahráno. O druhou polovinu se strhne nelítostný boj. Od čtvrté Sparty až po jedenácté Kladno. Každý bod může být nakonec zlatý. Fanoušek se má nač těšit. „Trojka je jasná. Od čtvrtého do desátého místa to bude vyrovnané, ale předsunul bych Spartu. Ta si to nenechá ujít,“ je přesvědčený Josef Augusta, bývalý reprezentační kouč.
 
Šance na předkolo play off: Čtyři místa, o které mají mužstva také eminentní zájem. Promluvit do těchto šachů může až deset týmů. Velká tlačenice. Dají se čekat nervy na pochodu. „V tříbodovém systému můžete rychle nahoru, ale i dolů. Pardubice jsou ambiciózní, udělají vše pro postup,“ říká zkušený kouč.
 
Poslední: V kouzelném měšci cinká ještě 39 bodů, ale jen teoretických. A Ústí patrně nepředvede povstání. Ztráta na Zlín je velká – čtrnáct bodů. Na 99 % je rozhodnuto. „Ústí se bude snažit mít co nejmenší odstup od předposledního, ale stejně zůstane na svém,“ myslí si Augusta.
 
Zklamání: Zaděláno mají dva kluby. Předsezónní favorit z Pardubic, a také Zlín. Oba týmy sice vyměnily trenéry, přesto se krčí na dvou předposledních místech. „Pardubice měly velké ambice, ale skutečnost je jiná. Zlín snížil rozpočet, někteří hráči odešli, sází na mladé. Jde o příslib do dalších let,“ snaží se nahlédnout do budoucnosti zkušený trenér.
 
Kanadské bodování: Loni získal Jaroslav Hlinka sedmapadesát bodů. Kdo bude jeho nástupcem? Petr Ton má na své hokejce dosud šestatřicet bodů. Druhý David Hruška ztrácí pět. Ale. Desetijmenná smečka za ním zaostává maximálně o tři bodíky. Taky pěkně zamotané. „Ton a Hruška si to rozdají o vítěze. Mile mě ale překvapuje mladý Červenka ze Slavie. Škoda že takových mladých hokejistů u nás není v současné době víc,“ smutní Augusta.