Vjediném nočním zápase zavítali new yorští Jezdci kdiviznímu rivalovi zPittsburghu. Jestli se Pittsburghu někdy nedaří, tak obvykle proti rivalům zAtlantické divize.

Rozpis utkání svedl letos proti sobě oba týmy již popáté a třikrát slavili vítězství jezdci.

Všechny tyto statistiky se ale rozhodl vyvrátit ruský útočník Jevgenij Malkin.

“Chtěli jsme tuto bilanci změnit. Jde jen o jeden zápas, ale můžeme se od něj odrazit. Víme, že vtéhle oblasti máme co zlepšovat,” konstatoval po utkání kapitán vítězů Sidney Crosby.

Vše podstatné se událo již vprvní třetině.

Ve čtvrté minutě vyjel Malkin zrohu hřiště, zamíchal pukem a pak ho poslal přesně do horního růžku branky Henrika Lundqvista.

Po dalších třech minutách se vydal na spanilou jízdu mezi všemi hráči Rangers kapitán Sydney Crosby. Jeho pokus Lundqvist neudržel a jednadvacetiletý Malkin puk ležící vbrankovišti bez potíží dorazil – 2:0.

V17. minutě byl vyloučen český bek Michal Rozsíval a přesilovou hru pět na tři využil již po jedenácti vteřinách dělovkou od modré obránce Sergei Gončar. Asistenci si u tohoto gólu připsal Petr Sýkora.

New York se snažil, celkově přestřílel Tučňáky 44:23, ale vynikajícího Ty Conklina vbrance domácích dlouho překonat nedokázal. Vprostřední části hosté dokonce vymazali domácí Penguins zledu a poměr střel byl těžko uvěřitelných 17:2. Nic platné, gólu se Rangers dočkali až vpolovině třetí třetiny.

To vymazal nulu na Conklinově kontě kapitán Jezdců Jaromír Jágr. Pro svůj třináctý gól sezony si Jágr vybruslil vpřesilovce zpoza branky a nadvakrát korigoval na 1:3.

Víc ale hostům Conklin nedovolil, naopak při závěrečné powerplay završil dvacet čtyři sekund před koncem střelou do prázdné branky svůj druhý hattrick vNHL Jevgenij Malkin.

“Nechali jsme jim dnes moc prostoru, snimi se musí hrát jinak. Jsou mladí a hodně rychlí,” nehledal po utkání výmluvy Jaromír Jágr.

Jeho tým prohrál šestý zposledních sedmi duelů a krčí se na konci své divize těsně za postupovou osmičkou do playoff.

Hvězdami utkání byli po zásluze vyhlášeni Malkin, Conklin a Crosby, jenž si vzápase připsal dvě asistence.

Výsledek:

Pittsburgh – New York Rangers 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky: 4., 7. a 60. Malkin, 17. Gončar (Sýkora)50. Jágr.

Střely: 23:44.