Do kanadského Montrealu zavítala Florida s Tomášem Vokounem v brance. Ani český brankář ale nakonec přes dobrý výkon nezabránil porážce 1:3. Montreal tak přeťal jednu dlouhou nešťastnou sérii…

„Teď víme, že dokážeme hrát s každým,“ prohlásil přesto po zápase v rozhovoru pro server nhl.com hostující gólman Tomáš Vokoun.

„Ten zápas jsme mohli vyhrát. Vyhráli oni, ale to díky více štěstí v poslední části. Tak se to prostě někdy stává. Z naší strany ale dnes všichni hráli výborně. Je těžké skousnout porážku, ale pokud takto budeme hrát i dál, vyhrajeme ještě hodně zápasů.“

Florida neveze ani bod z Montrealu dokonce poprvé od ledna 2003. Od té doby měli Panteři na ledě rivala bilanci pěti výher, jedné remízy a tří porážek v nastavení. Skolil je až v této sezoně debutující Francois Buillon skrytou ranou deset minut před koncem.

„Góly jako tenhle netrefuji každý den,“ usmíval se sváteční střelec. Zkázu Panthers dokonal v poslední minutě v oslabení při power play hostí taktéž prvním gólem sezony Tomáš Plekanec, asistenci si připsal i Roman Hamrlík.

V dresu Canadiens však nejvíc slavil jiný muž. Fin Saku Koivu otevřel skóre zápasu, čímž zaznamenal premiérový šestistý bod v zámořské soutěži. „Dnes nás přehrávali, o tom není pochyb. Bez galapředstavení našeho gólmana (Haláka) by to pro nás byl hodně dlouhý večer,“ pochválil oslavenec výkon Slováka Jaroslava Haláka, který zlikvidoval pětatřicet střel.

Bostonu zhořkla domácí premiéra v nájezdech

Nejdéle z celé NHL čekali fanoušci Bostonu, až se jim představí jejich miláčci na domácím ledě. Odcházeli ale se smíšenými pocity. Poprvé v sezoně nastoupil do branky Tučňáků osmadvacetiletý Dany Sabourin a hned se na něho snesla vlna chvály. Vychytal totiž hostům výhru 2:1 po samostatných nájezdech v hučícím stánku Bruins.

„Skočil do toho po hlavě, hodně rychle,“ pochválil spoluhráče kapitán Pens Sidney Crosby, jenž asistoval u otevírací branky Slováka Šatana. „V úvodní části jsme měli hodně vyloučených, ale vychytal to.“

Nová posila Miroslav Šatan se Pittsburghu zatím hodně vyplácí. Ostrostřelec vede klubovou tabulku střelců. V rozstřelu sice neproměnil samostatný nájezd, ale tam ho zastoupili další snajpři Petr Sýkora s Jevgenijem Malkinem. Ruský hráč duel dokonce v páté sérii rozhodl.

Milan Hejduk dál pálí ostrými

Výtečný začátek sezony se povedl ústeckému rodáku Milanu Hejdukovi. Bývalý nejlepší střelec celé soutěže dál drží průměr jedné vstřelené branky na zápas. Už po šesti duelech. Tentokrát navíc přidal i asistenci a jeho Laviny zadusily šance domácích Los Angeles. Hosté vyhráli těsně 4:3 díky trefě Ryana Smythe ze závěru druhé části. A to ještě dlouholetý kapitán kanadské reprezentace skóroval již v první třetině.

Pod dosavadní úspěchy Avalanche se podepisuje právě ofenzivní komando Smyth – Stastny – Hejduk. Tato trojice dosud nasbírala jedenáct branek a třináct asistencí a táhne Colorado vzhůru tabulkou Severozápadní divize. Avalanche nyní mají vyrovnanou bilanci tří výher a tří porážek. Králům do této bilance zatím jedno vítězství chybí.

Boston - Pittsburgh 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. Kessel (Krejčí) - 19. Šatan, rozh. nájezd Malkin. Střely: 36:32.

Montreal - Florida 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 23. Koivu, 51. Bouillon, 60. Plekanec (Hamrlík) - 48. Ballard. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely: 34:36.

New York Rangers - Dallas 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Näslund (Rozsíval) - 26. Morrow, 49. Modano. Střely: 29:27.

Los Angeles - Colorado 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 7. Moller, 24. O'Sullivan, 43. Doughty - 12. a 37. R. Smyth (na první Hejduk), 25. Hejduk, 26. D. Jones. Střely: 29:16.