Fantomem prvního finále se stal litvínovský útočník František Lukeš, který domácím při hře pět na čtyři gól vstřelil a na další dva přihrál. Produktivita hostů mohla být ještě větší, ale Hrubec v závěru vzal tři čisté góly Trávníčkovi. Byl z toho výsledek 3:1.

"Bohužel pro nás dali góly v přesilovkách. Ale při hře pět na pět jsme byli lepší," řekl Martin Adamský.

"Udělali jsme tam úplně nesmyslné chyby. Víme o nich a zítra se to nesmí stát," dodal třinecký útočník.

Podle něj byl Třinec na litvínovské přesilovky připravený. Ale na ledě selhal při plnění taktických pokynů. "My jsme udělali chyby v tom, že jsme nepokryli hráče a Lukeš to parádně trefil. Tohle musíme zblokovat. Ale je to těžké bránit, protože oni ty přesilovky mají dobré," doplnil Adamského spoluhráč Erik Hrňa.

Na Třinec nespíše v prvním utkání finálové série dolehla tíha očekávání. Tým neměl takový ofenzivní šmrnc jako v jiných zápasech.

"Neměli jsme tlak, na jaký jsme byli zvyklí. Připadalo mi to, jako kdybychom byli v kině a dívali se, co se děje. Šedesát minut uteklo jak voda a my jsme se vůbec nedostali do děje. Nebyli jsme my ti herci, kteří to mají hrát. To musíme zítra změnit," řekl Polanský.

Dvě třetiny dnes Polanský odehrál bez svého tradičního spoluhráče Adamského. Na posledních dvacet minut je kouč Jiří Kalous opět spojil k sobě, ale sehraný pár se už do "ráže" nedostal. "Měl to být impulz, zkusilo se to. Uvidíme, co bude zítra, s čím trenéři přijdou," řekl Polanský.

Adamský postrádal u týmu i větší zaujetí a chuť porvat se o výhru. "Nebylo to ono, nebyla tam ta chuť jako v předchozích sériích. Přišlo mi to jakoby na všechny hráče přišlo takové sebeuspokojení," řekl Adamský a Polanský mu dal nepřímo zapravdu.

"Musí tam být více srdíčka a takové soudržnosti. Srdce je v play off důležité. Některé pasáže byly dobré, ale musíme se více doplňovat. Nemůžeme se spoléhat jen na individuality," dodal Polanský.